Po dłoniach można rozpoznać rzeczywisty wiek człowieka. Nawet kremy, którymi są nawilżane, działają tylko przez krótki czas po nałożeniu. W przypadku dłoni konieczne jest oddziaływanie silniejsze, niż zwykły krem. Cosmelan® to umożliwia.

Rozjaśnić i nawilżyć

Problemem starzejących się osób są charakterystyczne „starcze plamki” lub plamy wątrobowe, które z wiekiem zaczynają pojawiać się na dłoniach. Czasami zanim jeszcze na twarzy pojawią się głębokie zmarszczki, to właśnie dłonie wskazują na rzeczywisty wiek człowieka. W przeciwieństwie do twarzy, nie jest łatwo na nich zlikwidować oznaki starzenia się. Kremy nawilżające oddziałują jedynie powierzchownie i tak naprawdę należałoby zadbać o skórę dłoni od środka, a nie od zewnątrz.

Cosmelan® to jednak zabieg oddziałujący na dłonie od zewnątrz do środka. Jego głównym celem jest optyczne odmłodzenie dłoni, zwłaszcza w zakresie zmiany ich kolorytu. Cosmelan® to mieszanina czynników rozjaśniających, które w dużym stężeniu bardzo szybko dają pożądane efekty. Preparat stosuje się również do rozjaśniania zmian barwnikowych na skórze twarzy – niewielkie piegi znikają po nim jak po dotknięciu magicznej różdżki. Cosmelan® wykorzystuje substancje, które hamują tyrozynazę. Jest to enzym odpowiedzialny za tworzenie melaniny.

Problemem starzejących się dłoni jest również powolna utrata nawilżenia i elastyczności. Najskuteczniejsze w tym przypadku są różnorodne zabiegi, które mają na celu wstrzyknięcie pod skórę odżywczych składników. Jednak Cosmelan® zawiera również specjalnie dobrane elementy, które wpłyną na odnowę kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry i jej młody wygląd.

Efekty prawie natychmiast

Skuteczność kuracji Cosmelanem® zależy od fototypu skóry, który ustala się przed zabiegiem. Im więcej zmian na dłoniach, tym dłużej będzie trwało ich rozjaśnienie. Jednak w przypadku osób o ciemnej karnacji (fototyp IV i V) z niewielkimi zmianami, pierwsze efekty można zauważyć już po niecałym tygodniu. Blondyni i szatyni muszą poczekać na widoczność efektów do 3 tygodni. Istotna jest tutaj praca własna pacjenta w domu. Jeśli prócz terapii w gabinecie kosmetycznym, będzie on kontynuował codzienne nakładanie Cosmelanu® na dłonie, efekt będzie można zauważyć szybciej.

Redukcja plam starczych sięga nawet 95%. Jednak nie należy się spodziewać, że będą to efekty trwałe. Jeśli kuracja zostanie przerwana, plamki na pewno powrócą. Cosmelan® nie jest przeznaczony do leczenia problemu, a jedynie do usuwania jego skutków. Z wiekiem zaś plam będzie pojawiało się coraz więcej. Jest to zatem świetny preparat w przypadku osób, u których zmiany starcze na dłoniach wystąpiły wcześnie i stanowią duży problem estetyczny.