Cool Therapy – urządzenie do terapii kontrastami i kriolipolizy to innowacyjna, opatentowana aparatura, która wykorzystuje kontrast i kriolipolizę.

Ten system został zaprojektowany z myślą o kosmetyczkach, fizjoterapeutach i lekarzach. W gabinetach kosmetycznych jest stosowany w celu wyszczuplenia, ujędrnienia i odmłodzenia twarzy. Jednocześnie aparat sprawdza się w zabiegach spa.

Z kolei lekarze wykorzystują Cool Therapy w leczeniu fibromialgii, chronicznego zmęczenia. Urządzenie przynosi dobre rezultaty w przypadku zabiegów z zakresu medycyny sportowej, rehabilitacji i suchej balneoterapii.

 Therapy Cool pozwala przeprowadzić następujące zabiegi:

  • kriolipolizę

  • terapię kontrastami automatyczną w kombinezonie

  • manualną terapię kontrastami i krioterapię z wykorzystaniem sondy ADC.

 Czym jest kriolipoliza?

Za sprawą kriolipolizy niszczymy komórki tłuszczowe w sposób selektywny i kontrolowany. Przeprowadzając ten zabieg, nie naruszamy struktur otaczający adipocyty. Kriolipoliza polega na obniżeniu temperatury tkanki tłuszczowej w celu zaindukowania procesu degradacji komórek tłuszczowych.

 Przebieg kriolipolizy

Wskutek przedłużonego oddziaływania zimna na tkankę tłuszczową dochodzi do apoptozy adipocytów, czyli zaprogramowanej śmierci komórek. Następnie zdegradowane komórki tłuszczowe ulegają fagocytozie, po czym są eliminowane z organizmu przy udziale układu limfatycznego. Podczas kriolipolizy obserwuje się podwyższone stężenie lipidów we krwi.

 Jak wygląda zabieg?

Kriolipoliza jest zabiegiem wykonywanym miejscowo. Na określoną partię ciała nakłada się aplikator krio. Na kriolipolizę 1-2 partii ciała musimy zarezerwować 55 minut. Po kilku dniach przeprowadza się drenaż limfatyczny lub terapię kontrastami.

Zabiegowi możemy poddać następujące partie ciała:

  • boki – równolegle wykorzystujemy 2 aplikatory na obie strony ciała

  • brzuch – stosujemy 1 aplikator

  • pośladki lub uda– jednocześnie wykorzystujemy 2 aplikatory na obie strony ciała

  • plecy – równolegle używamy 2 aplikatorów na obie strony ciała

  • ramiona – jednocześnie stosujemy 2 aplikatory na obie części ciała.