Ekspert z dziedziny medycyny estetycznej, dr Krzysztof Miracki oraz ginekolog, dr Kamil Zalewski, odpowiadają na nurtujące pytania naszych użytkowników. Zapraszamy do lektury.
Czym różni się mikrodermabrazja wodna od mikrodermabrazji klasycznej?
Dr Krzysztof Miracki : W mikrodermabrazji wodnej wykorzystujemy przede wszystkim preparaty powodujące zmiękczenie naskórka by ułatwić nam w sposób nie drastyczny w przeciwieństwie do mikrodermabrazji klasycznej, usunięcie zrogowaciałego naskórka, sebum oraz wszelkich zanieczyszczeń. Ponadto odpowiednimi substancjami przygotowujemy skórę do nałożenia peelingu chemicznego, który jest jednym z etapów występującym w hydrafacial. Co więcej każdy z preparatów posiada substancje nawilżające, witaminy, a dla skóry problematycznej, trądzikowej stosowany jest preparat z kwasem salicylowym. Hydrafacial polecany jest także do skóry naczyniowej co jest niewskazane w zwykłej mikrodermabrazji klasycznej gdzie używane są mocne końcówki ścierające by usunąć zrogowaciałą powierzchnię naskórka. Dla skóry reaktywnej , szybko czerwieniącej się odpowiedni będzie zabieg Hydrafacial.
Na czym polega terapia Age Smart?
Dr Krzysztof Miracki: Terapia Age Smart polega na dokładnym oczyszczeniu skóry, złuszczeniu zrogowaciałego naskórka dzięki odpowiednio dobranym peelingom chemicznym, przyjemnym i relaksującym masażu oraz m. in. na nawilżeniu oraz ujędrnianiu skóry dzięki wyjątkowym składnikom znajdującym się w masce, którą kończymy zabieg.
Terapia Age Smart to profesjonalne, ekskluzywne produkty amerykańskiej firmy Dermologica, które są bardzo bogate w składzie. Dermologica jest synonimem racjonalnego podejścia do pielęgnacji skóry. Najnowsze receptury zawarte w systemach pielęgnacyjnych przekładają się na wyjątkową skuteczność i pomagają nam m. in ujednolicić koloryt skóry, nawilżyć ją, dostarczyć antyoksydantów substancji aktywnie przeciwdziałających starzeniu się skóry.
Czy rumień można leczyć laserem?
Dr Krzysztof Miracki: Wszelkie zmiany rumieniowe to prześwitujące rozszerzone naczynka. Można je śmiało usuwać za pomocą lasera, który skutecznie eliminuje wszelkiego rodzaju zaczerwienienia i zmiany rumieniowe. Używa się do tego m.in. lasera Icon.
Na czym polega mezoterapia igłowa pistoletem Concerto?
Dr Krzysztof Miracki: Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Procedurę przeprowadza lekarz. Innowacyjny pistolet Concerto przeznaczony jest do zabiegów mezoterapii. Aparat gwarantuje doskonałe efekty poprawy kondycji skóry. Całkowicie bezpieczny i bezbolesny, wpływa na długotrwały efekt poprawy struktury skóry.
Concerto jako najnowszy produkt tego typu na rynku polskim jest liderem w zabiegach mezoterapii. Pistolet jest pneumatyczny. Istnieje możliwość komputerowego określenia głębokości podania w zależności od miejsca na którym wykonujemy zabieg.
Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowego (nawilżenie skóry) , kompleks witamin (wit. A, B i C), aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne i koenzymy. L-karnityna czy kofeina. Mezoterapia wykonywana jest za pomocą specjalnych mikroigieł. Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia, odmładzani i ,nawilżenia skóry twarzy (CYTOCARE, DERMAHEAL HSR,STRECHCARE ). Metodę stosuje się także w leczeniu cellulitu i rozstępów (CELLUFORM,CELLUCARE). Poprawia mikrokrążenie i elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Likwiduje drobne zmarszczki, obrzęki i zasinienia nadając oczom promienny wygląd (LIGHT EYES ULTRA).
Jak pozyskuje się osocze bogatopłytkowe wykorzystywane w zabiegach na twarz i dekolt?
Dr Krzysztof Miracki : Mała próbka krwi pacjenta (od 20ml) jest przetwarzana przy użyciu specjalistycznego sprzętu medycznego, aby wyodrębnić plazmę bogatopłytkową – PRP. Tak przygotowane unikalne PRP, zawierające czynniki wzrostu, jest wstrzykiwane punktowo pod skórę twarzy, szyi, dekoltu, rąk i innych obszarów wymagających rewitalizacji.
Każdy zabieg składa się z 3 etapów:
Etap I – pobranie krwi
Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana z żyły w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej.
Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza:
- z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii – wersja MESO
- liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry – wersja VOLUMA
Zabieg trwa od 20 minut do jednej godziny.