ginekologia estetyczna

Od kilku miesięcy obserwuje się wzrost zainteresowania ginekologią estetyczną. Ta gałąź nauki prężnie się rozwija.

Ginekologia estetyczna stanowi odpowiedź na problemy kobiet, które unikały stosunku ze względu na defekty w budowie anatomicznej. Wiele osób nie zwraca uwagi na kolor warg sromowych, ale istnieją ludzie, dla których sina barwa stanowi źródło kompleksów. W związku z tym, iż drobne odstępstwa od normy stanowią dla niektórych kobiet barierę nie do pokonania, warto przyjrzeć się zabiegom oferowanym przez ginekologię estetyczną.

Zabiegi z pogranicza ginekologii estetycznej uchodzą za swego rodzaju fanaberię. Warto jednak pamiętać, iż niektóre z nich usuwają skutki uboczne porodu. Osłabione mięśnie dna miednic nierzadko przyczyniają się do inkontynencji. Nietrzymanie moczu jest chorobą społeczną. Osoby, dotknięte tym schorzeniem, często ograniczają swoje kontakty towarzyskie. Dyskomfort, który towarzyszy NTM, nierzadko prowadzi do depresji. Plastyka pochwy przywraca jej prawidłowe napięcie i tym samym zapobiega mimowolnemu wyciekowi moczu.

Ginekologia estetyczna wciąż budzi spore kontrowersje.  Czy warto korzystać z jej dobrodziejstw? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć we własnym zakresie.