Kobiety, które nie znają problemu cellulitu, należą do zdecydowanej mniejszości. Właściwie każda z nas boryka się z tym defektem i każda z nas chciałaby się go pozbyć. Biomezoterapia jest świetnym wsparciem innych zabiegów wygładzających skórę.
Lecznicza homeopatia
Szacuje się, że problem cellulitu dotyka co najmniej 80% kobiecej populacji. Występuje nie tylko u osób otyłych, ale również i u tych całkiem szczupłych. Cellulit związany jest z bardzo różnymi czynnikami – otyłość to tylko jeden z tych najbardziej oczywistych. Jednak również stres, obciążenia genetyczne, zaburzenia hormonalne czy nadużywanie leków mogą prowadzić do jego rozwoju. Gdy zaś raz się pojawi, bardzo trudno się go pozbyć. Kremy i wysiłek fizyczny wymagają systematyczności, ale również nie na każdego działają. Cellulit najskuteczniej niweluje się podczas zabiegów kosmetycznych, połączonych ze specjalnymi masażami. Biomezoterapia jest jednak dodatkiem, który przyspieszy osiągnięcie upragnionego efektu gładkiej skóry a także dodatkowo odżywi skórę.
Biomezoterapia to w rzeczywistości koktajl odżywczy dla skóry, działający od środka i wspomagający ją w walce z cellulitem. Podczas zabiegu bardzo niewielkie ilości takiego preparatu wstrzykiwane są pod skórę. Dzięki temu działają dokładnie tam, gdzie są najpotrzebniejsze i omijają jednocześnie główną przeszkodzę, przez którą ciężko jest przedrzeć się kremom antycellulitowym – warstwę wierzchnią powłoki skórnej. Można zatem określić ten zabieg niejako nałożeniem odżywczego, antycellulitowego kremu od środka, dokładnie w miejsce problemu.
„Koktajl” odżywczy tworzony jest na bazie składników całkowicie naturalnych. Aktywizują one funkcje komórkowe i enzymatyczne, pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za wygląd i elastyczność skóry. Co istotne, dla każdego rodzaju cellulitu (a biomezoterapia dzieli cellulit na 4 rodzaje), dobiera się odpowiednią mieszankę naturalną, która najlepiej w danym momencie wesprze skórę w walce.
Opis zabiegu
Ponieważ biomezoterapia jest właściwie odmianą mezoterapii igłowej, zaś obszary z cellulitem bardzo często są rozległe, stosuje się przed zabiegiem znieczulenie zewnętrzne w postaci żelu/kremu znieczulającego. Długość zabiegu uzależniona jest od jego rozległości. Preparat podawany jest płytko pod skórę specjalną igłą do mezoterapii.
Niestety, sama biomezoterapia, bez dodatkowego wysiłku pacjenta, będzie dawała efekty bardzo powoli. Dodatkowo zabiegi należy powtarzać w kilku seriach po 4-6 zabiegów co 2-3 tygodnie. Do biomezoterapii niewspartej dodatkowymi zabiegami lub wysiłkiem fizycznym, warto dołączyć stosowanie leków, które wspomogą organizm w wydalaniu toksyn, uwolnionych przez zabiegi. Efekt stosowania tych homeopatycznych koktajli będzie widać dopiero po kilku miesiącach. Warto jednak pamiętać, że pomogą one nie tylko pozbyć się cellulitu. Odżywią skórę od środka, dotlenią tkanki a także wspomogą i uregulują gospodarkę hormonalną.