4 błędy w eleganckich stylizacjach, które odbierają nam klasę
Zdjęcie autorstwa Samad Ismayilov z Pexels

Eleganckie stylizacje okazjonalnie musi założyć każda z nas. Nie da się przecież pójść na egzamin na studiach w dresach czy jeansach. Elegancki ubiór wymusza na nas również rozmowa ws. pracy, chrzciny, wesele czy spotkanie z klientem. Nie zawsze jednak potrafimy dobrać dla siebie odpowiednie elementy garderoby i właściwie je zestawić. Przedstawiamy 4 błędy w eleganckich stylizacjach, które odbierają nam klasę.

Zbyt krótka spódniczka lub sukienka

Wiele z nas zakłada zbyt krótką spódniczkę lub sukienkę na uroczystości o charakterze formalnym. Nie wynika to ze złego gustu czy intencji. Po prostu gdy stajemy przed lustrem wydaje nam się, że spódnica czy sukienka ma idealną długość. Zapominamy jednak o tym, że gdy usiądziemy, materiał pójdzie w górę i może się okazać, że nasze ubranie jest za krótkie i nadmiernie odkrywa nasze uda. Aby temu zapobiec, warto w danej rzeczy spróbować usiąść na krześle i zobaczyć, jak bardzo się podwija. Jeśli nawet po podwinięciu spódnica prezentuje się elegancko i z klasą, to znak, że możemy ją założyć na obronę czy rozmowę ws. pracy.

Przeźroczysta koronkowa bluzeczka

Koronkowe wstawki kojarzą nam się z elegancją. Jednak warto pamiętać, iż przeźroczysta, koronkowa bluzka, spod której widać nam stanik, nie ma nic wspólnego z dobrym wyczuciem stylu. W pewnych okolicznościach może wyglądać wulgarnie i sprawiać, że ktoś przestanie zwracać uwagę na nasze kompetencje, a zacznie na wygląd, a przecież nie o to chodzi.  Koronkowe, prześwitujące bluzeczki możesz założyć na randkę z ukochanym, ale nie na uczelnię czy rozmowę ws. pracy.

Zbyt ciężka i szeleszcząca biżuteria

Mówi się, że to dodatki robią nam stylizację i jest w tym sporo prawdy. Jednak te powinny zostać przez nas starannie przemyślane. Ciężka, hałasująca biżuteria, którą widać z daleka, nie ma nic wspólnego z elegancją. Może świetnie wyglądać na kawie z przyjaciółkami, ale nie na rozmowie ws. pracy czy podczas obsługiwania klienta w banku. W przypadku biżuterii mniej znaczy więcej. Postaw na dyskretne kolczyki i dyskretny naszyjnik, a będziesz wyglądać z klasą.

Elegancja nie musi być nudna

Wiele kobiet uważa, że elegancki outfit to taki ubiór, od którego na kilometr wieje nudą. Tymczasem elegancka biała koszula może mieć piękne aplikacje, zachwycać ozdobnym haftem czy guzikami z perełek. Elegancka spódnica może być w ciekawym odcieniu. Nikt nie powiedział, że na chrzciny nie możesz przyjść w miętowej spódnicy o kroju ołówkowym i zestawić jej z białą koszulą z guzikami z perełek.