Wiele osób skarży się na krzywy, kartoflowaty nos, który zaburza proporcje twarzy i nadaje jej ostry wyraz. Z pomocą przychodzi nam chirurgia plastyczna i operacyjna korekta nosa.
W związku z tym, iż nos jest najbardziej wysuniętą częścią twarzy, wszelkie defekty są widoczne i nie umkną uwadze otoczenia. W związku z tym, iż nieprawidłowości w budowie przegród nierzadko stanowią źródło kompleksów, ludzie coraz częściej decydują się na rhinoplastykę, czyli operację plastyczną nosa.
Rhinoplastyka – ryzyko powikłań
Decydując się na chirurgiczną korektę nosa, musimy pamiętać, iż ingerencja specjalisty może zakończyć się niepowodzeniem. Zdarza się, iż wskutek operacji dochodzi do zmian, które skutkują deformacją twarzy.
Operacja plastyczna nosa – rekonwalescencja
Po rhinoplastyce konieczna jest rekonwalescencja. Decydując się na zabieg, musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Bezpośrednio po operacji pacjent odczuwa dyskomfort. Na jego twarzy pojawia się obrzęk i zasinienie. Osobom, które zdecydowały się na rhinoplastykę, często towarzyszy ból głowy.
Rhinoplastyka – zdjęcie opatrunków
Nazajutrz po operacji lekarz zdejmuje opatrunki wewnętrzne, które wyścielały wewnętrzne przewody nosowe. Z kolei tydzień po zabiegu usuwa się się opatrunek sztywny.
Operacja plastyczna nosa – rekonwalescencja
W związku z tym, iż rhinoplastyka zwiększa wrażliwość nosa na działanie czynników zewnętrznych, należy zachować ostrożność. Nie wolno wystawiać skóry na słońce. Jednocześnie należy unikać wysiłku fizycznego i noszenia ciężarów. Nos należy chronić przed urazami mechanicznymi i nagłymi skokami temperatury.
Rhinoplastyka a okulary przeciwsłoneczne
Osobom, które zdecydowały się na rhinoplastykę, zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych. Warto pamiętać, iż należytą ochronę zapewniają jedynie te zakupione u optyka. Okulary dostępne na ebayu, straganach czy wyspach w galeriach handlowych zostały wykonane z materiału, który nie posiada filtrów UVA i UVB.
W związku z tym, iż promieniowanie ultrafioletowe może zaszkodzić naszemu nowemu nosowi należy unikać solariów i przebywania na pełnym słońcu. Wychodząc z domu, warto używać kremów z wysokim filtrem (SPF 50+). Warto pamiętać, iż tego typu specyfiki wymagają ponownej aplikacji w ciągu dniu.