Różne części ciała można unieść, naciągnąć i wygładzić. Endoskopowy lifting jest zabiegiem wygodnym i precyzyjnym. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie zapewnia ta innowacyjna metoda.
Specjalne zaczepy
Tradycyjny lifting twarzy jest operacją rozległą. Wymaga nie tylko długich nacięć, ale też wiąże się z kilkutygodniową rekonwalescencją, zdjęciem opatrunków i szwów. Zabiegi endoskopowe są prostsze i wygodniejsze. Ten zabieg niesie ze sobą minimalne ryzyko powikłań. Warto zaznaczyć, iż zabiegi endoskopowe najlepiej sprawdzają się przy niewielkich lub średnich oznakach starzenia.
Specjalne mocowania, które podtrzymują naciągniętą skórę, w przypadku zabiegu endoskopowego stanowią klucz do sukcesu. To nowatorskie rozwiązanie zastępuje tradycyjne szwy i klamry. Jednocześnie ilość cięć zostaje ograniczona do minimum. Mocowanie zapewnia wielopunktowe zaczepienie dla tkanek, co gwarantuje, że poddana liftingowi skóra będzie równomiernie gładka. Zabieg endoskopowy sprowadza się do niewielkich nacięć tuż za linią włosów, toteż unikamy szpecących blizn.
Lifting brwi
Endoskopowy lifting brwi wymaga jedynie dwóch niewielkich (około 1,5 cm) nacięć tuż za linią czołową włosów. Pod skórę wprowadza się kamerkę, która pozwala precyzyjnie umieścić zaczep i naciągnąć skórę. To rozwiązanie pozwala uniknąć opadające brwi i przywraca twarzy promienny, młodzieńczy wygląd.
Lifting czoła
Endoskopowy lifting czoła wymaga 3 nacięć, również wykonywanych za linią czołową włosów. Procedura jest analogiczna jak w przypadku liftingu brwi, choć należy umieścić jeden dodatkowy zaczep, który uniesie środek czoła, a nie tylko jego część powyżej brwi. Zabieg redukuje widoczność zmarszczek. Jednocześnie unosi brwi i powieki górne.
Lifting policzków
Endoskopowy lifting policzków wymaga dwóch nacięć – po jednym z każdej strony twarzy tuż za skroniową linią włosów. Zaczep „chwyta” skórę na wysokości kości policzkowej i precyzyjnie podnosi ją w stronę skroni. W ten sposób zmarszczki mimiczne zostają wygładzone, a policzki odzyskują młody wygląd.
Zabiegi endoskopowe wiążą się z krótkim okresem rekonwalescencji, zaledwie kilka dni. Rzadko towarzyszą im powikłania. Komplikacje zazwyczaj mają związek z infekcją rany pooperacyjnej lub podrażnieniem tkanek przez zaczep. Pierwsze efekty zabiegu można dostrzec po kilku dniach. Wprawdzie zaczepy ulegną rozpuszczeniu po roku, ale wciąż będziemy cieszyć się rezultatami zabiegu.
Magdalena Walma