Szanowni Państwo,
Koleżanki i koledzy,

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w XIII Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który w tym roku odbędzie się w dniach 4-6 października w Centrum Kongresowym Hilton w Warszawie.
 
Kongres organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging przy współpracy Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL pod patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej z siedzibą w Paryżu oraz Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny i Chirurgii Laserowej.
 
W ramach Kongresu będzie miała miejsce VIII Międzynarodowa Konferencja „Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej”
 
W tym roku naszymi partnerami naukowymi są Polskie Towarzystwo Flebologiczne, Polskie Towarzystwo Balneologii i Medycyny Fizykalnej, Polskie Towarzystwo Ortodontyczne, Polskie Towarzystwo Kosmetologiczne oraz Sekcja Chirurgii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej.
 
Jak co roku będziemy gościli wielu znanych ekspertów – prelegentów z kraju i z zagranicy (Włochy, Francja, Hiszpania, Szwajcaria, Niemcy, Turcja, Izrael, USA, Ukraina i inne kraje).
 
Oprócz klasycznych prezentacji dotyczących najpopularniejszych procedur medycyny estetycznej i medycyny anti-aging pojawią się nowe interesujące zagadnienia – między innymi:

  • nowa “rewolucyjna“ metoda podawania toksyny botulinowej (cele nie tylko estetyczne),
  • polskie doświadczenia z nowymi kwasami hialuronowymi,
  • najnowsze trendy w biostymulacji skóry
  • medycyna anti-aging w zastosowaniu w codziennej praktyce lekarskiej,
  • nowe doświadczenia z kwasem polimlekowym,
  • współpraca pomiędzy lekarzem ortodontą a lekarzem medycyny estetycznej,
  • małoinwazyjne techniki chirurgiczne znajdujące zastosowanie w medycynie estetycznej,
  • stosowanie nici podwieszających w medycynie estetycznej,
  • nowe łączone techniki laserowe,
  • nowości ginekologii estetycznej.

To tylko niektóre z proponowanych grup tematycznych, a będzie ich znacznie więcej.

Jak zwykle uczestnicy kongresu będą mogli korzystać z licznych work-shopów firmowych, podczas których będą prezentowane nowe terapie, produkty i urządzenia.
 
Jesteśmy przekonani, że utrzymywany od wielu lat wysoki poziom merytoryczny kongresu jest wystarczającym powodem do uczestnictwa w nim. Dodatkowym bodźcem może być przyjazny i luksusowy hotel Hilton z gościnnością jaką staramy się zapewnić naszym Koleżankom i Kolegom przy niezmienionych kosztach uczestnictwa.
 
Zapraszamy więc serdecznie lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, flebologią, dermatologią, medycyną przeciw-starzeniową, ginekologią estetyczną, kosmetologią, medi-spa i wszystkich zainteresowanych ideą dobrostanu psychofizycznego.
 
Z wyrazami szacunku i serdecznym pozdrowieniem!

Dr med. Andrzej Ignaciuk
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XII MKMEiAA