Kosmetologia i medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie. Innowacyjne zabiegi to szansa na przedłużenie młodości i opóźnienie efektów starzenia. Jak wygrać wyścig z czasem? Pomagają w tym fale radiowe!
 

Co to jest Shapetonic RF System?

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się pierwszy aparat emitujący fale radiowe (RF) i biostymulujące prądy do ekskluzywnych zabiegów na twarz i ciało. Aparat pozwala wykonać zabiegi monopolarne i bipolarne, ponadto manualne oraz automatyczne.
Shapetonic jest owocem ponad dwóch lat pracy i testów. Zastosowanie innowatorskiej metody umożliwiło zwiększenie emisji energii, która dociera w głąb tkanek, z jednoczesnym zapewnieniem pełnego komfortu podczas zabiegów.
Technologia fal radiowych polega na kontrolowanej transmisji przyjemnej energii RF (fal radiowych) do tkanek. Zabieg wywołuje efekt termiczny oraz poprawia mikrocyrkulację. Fale radiowe stymulują zarówno tkanki powierzchowne, jak i głębiej położone, wywołują ich ogrzanie, dotlenienie oraz odżywienie.
Na jakich partiach ciała można stosować Shapetonic? Na wszystkich! Jednocześnie możesz wykonać zabieg RF na ciało i na twarz, ponieważ aparat automatycznie dostosowuje częstotliwość przy zabiegu na twarz i ciało.
 

Na czym polega zabieg Shapetonic?

Fale radiowe stosuje się w zabiegach regeneracyjnych i przede wszystkim przeciwzmarszczkowych. Pod wpływem fal radiowych tkanki “zwiększają” swoją objętość, dzięki czemu twarz jest lepiej dotleniona, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Fale radiowe stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co skutkuje tym, że większa się gęstość i napięcie skóry.
W Shapetonic zastosowanie odpowiedniej częstotliwości i mocy pozwala uzyskać w krótkim czasie widoczne efekty. W większości przypadków efekty zabiegu RF na twarz są widoczne już po 5/10 minutach.
Zabieg wykonywany jest przy pomocy głowicy emitującej fale radiowe. Dodatkowo można zastosować automatyczny lifting mikroprądami, który wzmacnia mięśnie. Wzmocnione mięśnie dodatkowo zwiększają swoją masę, a przylegająca skóra staje się lepiej napięta i gładsza.
 

Spektakularne efekty na twarzy:

  • wygładzenie zmarszczek
  • spłycenie zmarszczek wokół oczu
  • regeneracja – pobudzenie wytwarzania kolagenu
  • polepszenie gęstości skóry
  • poprawa napięcia, przywrócenie jędrności
  • poprawa owalu twarzy
  • poprawa kolorytu cery

Shapetonic pozwala wykonać także radioforezę – w tym przypadku fale radiowe są zastosowane do polepszenia penetracji specjalnych produktów kosmetycznych.
Pod wpływem RF następuje stymulacja cyrkulacji, dotlenienia i polepsza się wchłanianie preparatów kosmetycznych.
 

Cel: wyszczuplanie i redukcja cellulitu

Fale radiowe stosowane na ciało są zalecane w przypadku zabiegów wyszczuplających, antycellulitowych, modelujących sylwetkę, gdyż polepszają proces spalania tkanki tłuszczowej i poprawiają stan skóry. RF stymuluje zarówno tkanki powierzchowne, jak i dociera do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych (adipocytów). Pod wpływem RF komórki tłuszczowe ulegają rozpuszczeniu, zmniejsza się obwód ciała, a cellulit ulega wygładzeniu. Ponadto RF działa odmładzająco, stymuluje produkcję kolagenu i uelastycznia skórę. RF może być stosowane także do zabiegów wellness, gdyż stymuluje układ limfatyczny, cyrkulację i wpływa kojąco przy bólu mięśni.

Drogie Panie, co myślicie o takiej innowacyjnej metodzie? Czy miałybyście ochotę sprawdzić na własnej skórze skuteczność Shapetonic?