hymenoplastyka

Rekonstrukcja błony dziewiczej cieszy się ogromną popularnością. „Modę” na  ten zabieg zapoczątkowały muzułmanki, które przyjeżdżały do Europy na studia. Tutaj przeżywały swój pierwszy raz, ale w islam nakazuje wziąć ślub z wyznawcą tej samej religii. Kobietę, pozbawioną błony dziewiczej, muzułmanin może oddalić jako nieczystą.

Choć w Europie i USA nie obowiązuje szariat, kobiety  chętnie poddają się rekonstrukcji pochwy. Niektóre w ten wyjątkowy sposób świętują rocznicę ślubu. Dzięki zrekonstruowanej błonie dziewiczej mogą ponownie przeżyć swój „pierwszy raz”.  Niektóre panie uważają, że pierwszy stosunek odbyły z niewłaściwym partnerem i pragną  wymazać ten fakt z pamięci. Rekonstrukcja błony dziewiczej ma im w tym pomóc.

Rekonstrukcja błony dziewiczej nie należy do tanich zabiegów. Decydując się odtworzenie tej części ciała, musimy wygospodarować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Choć zabieg jest kosztowny, nie brakuje chętnych.  Czy rekonstrukcja błony dziewiczej ma sens? Zdania są podzielone. Niektórzy uważają błonę dziewiczą jako zbędny, bezwartościowy fałd. Inni spoglądają na niego przez pryzmat religii i przekonań.