Nasza klinika została założona w 1992 roku. Rocznie wykonujemy około 600 zabiegów i udzielamy blisko 2000 konsultacji. W latach 90-tych jako jedni z pierwszych w Polsce zaczęliśmy przeprowadzać operacje w ramach Chirurgii Jednego Dnia. Od tego czasu wykonaliśmy ponad 10000 zabiegów i dziś możemy zaoferować Państwu szeroką paletę operacji z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, a także chirurgii dziecięcej. Zajmujemy się diagnostyką przy użyciu aparatury ultrasonograficznej i endoskopowej, prowadzimy także nowoczesne laboratorium, w którym wykonujemy specjalistyczne i ogólne badania krwi i moczu. Pomagamy pacjentom z problemami dermatologicznymi oraz wykonujemy operacje plastyczne i zabiegi kosmetyczne. Nasz wykwalifikowany personel to doświadczeni chirurdzy, mający za sobą przeprowadzenie tysięcy operacji przepuklin, żylaków oraz chirurgii jelita grubego. Jesteśmy jednym z największych polskich ośrodków herniologicznych – każdego roku wykonujemy 250-300 operacji przepuklin. Podczas zabiegów wykorzystujemy nowoczesny sprzęt medyczny, w tym lasery frakcyjne CO2 i system VariLite.

Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego rozbudowaliśmy klinikę i wyposażyliśmy nasze gabinety w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. To z kolei pozwoliło nam poszerzyć ofertę o laparoskopię, artroskopię oraz profesjonalną medycynę estetyczną. Przy współpracy z Uniwersytetem im. M. Kopernika w Toruniu lekarze z naszej kliniki prowadzą także działalność naukową. W 2004 roku za napisaną wspólnie pracę dotyczącą leczenia chorób żylnych otrzymali I nagrodę na Europejskim Forum Żylnym.

Lekarze w Prywatnym Centrum Chirurgii

Nasz zespół medyczny składa się z doświadczonych specjalistów. W chwili obecnej pracuje z nami 5 chirurgów, anestezjolog, 20 pielęgniarek z wieloletnim stażem oraz personel pomocniczy. Założycielami placówki są dwaj chirurdzy: dr n. med. Jacek Winczakiewicz i lek. med. Marek Borkiewicz. Są jednymi z pionierów Chirurgii Jednego Dnia w polskich klinikach, należą również do prestiżowych stowarzyszeń medycznych, skupiających wybitnych specjalistów chirurgii ogólnej i naczyniowej. Przeprowadzają szereg zabiegów z dziedziny chirurgii ogólnej i naczyniowej, prowadzą także działalność naukową przy współpracy z UMK.

Operacjami z zakresu artroskopii i ortopedii zajmuje się dr Karol Piechocki – specjalista ortopeda traumatolog. W skład naszego personelu wchodzi także zespół laparoskopistów: dr n. med. Marek Załucki i dr n. med. Jacek Piątkowski. Przeprowadzają zabiegi laparoskopowe podczas leczenia schorzeń jamy brzusznej, przepuklin pachwinowych i przepukliny rozworu przełykowego. Wykonują również laparoskopię ginekologiczną.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Wiemy, jak istotne dla pacjentów jest szybkie pozbycie się dręczącej ich dolegliwości. Przykładamy wszelkich starań, by zabiegi były minimalnie inwazyjne, bezbolesne, a czas rekonwalescencji możliwie najkrótszy. Dzięki zaawansowanej technologii, wykorzystywanej przez naszych specjalistów podczas zabiegów, w większości przypadków pacjenci mogą opuścić klinikę już tego samego dnia. Wśród stosowanych przez nas sprzętów medycznych znajduje się:

  • Energist Ultra Medical (VPL) – urządzenie wykorzystujące światło pulsacyjne, wykorzystywane przy leczeniu trądziku, zabiegach odmładzających skórę, podczas zamykania rozszerzonych naczynek i czerwonych plam naczyniowych oraz przy zabiegu trwałej redukcji owłosienia.
  • VariLite 532/940 nm – laser diodowy amerykańskiej firmy Cutera stosowany przy usuwaniu zmian naczyniowych na twarzy i kończynach dolnych (pajączki, żylaki). Wykorzystuje się go również przy leczeniu zmian pigmentacyjnych, łagodnych stanach zapalnych trądziku pospolitego oraz przy usuwaniu włosów z małych powierzchni ciała.
  • Laser frakcyjny CO2 Fraxel – wielofunkcyjny system powodujący kolumnowe złuszczenie naskórka oraz podgrzanie głębokich warstw naskórka i stymulację do ich przebudowy.
  • Aparat do USG – nasze Centrum posiada nowoczesny system do ultrasonografii z funkcją kolorowego Dopplera i PD (Power Doppler), fotopletyzmografii oraz ciśnienia żylnego. Dzięki temu przeprowadzający badanie lekarz może precyzyjnie ocenić drożność naczyń tętniczych i żylnych, a także kierunek przepływu krwi. Wykorzystujemy system przy ocenie tętnic szyjnych i kręgowych.
  • Ultra Fast-Fix – unikatowy, całkowicie wewnętrzny system implantów umożliwiający niechirurgiczne umocowanie otwartego, pionowego szwu materacowego. Stosowany przy naprawie łąkotek.
  • VMT – urządzenie do mezoterapii bezigłowej, innowacyjny system nieinwazyjnego transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry. Bazuje na technologii krótkich impulsów elektrycznych stymulujących specyficzne procesy fizjologiczne w tkankach: drenaż limfatyczny, mikrocyrkulację i polepszenie przepływu krwi.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Z myślą o zapewnieniu naszym pacjentom jak najlepszych warunków leczenia i pobytu w klinice przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień. Przykładamy wszelkich starań, by pobyt u nas był jak najbardziej komfortowy.

  • Nowoczesny budynek – nasze gabinety mieszczą się w przestronnym, nowoczesnym budynku rozbudowanym w latach 2009-2010 przy wykorzystaniu funduszów unijnych. Powiększyliśmy infrastrukturę budowlaną i wyposażyliśmy sale w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, dzięki czemu możemy dziś oferować Państwu zabiegi w komfortowych warunkach.
  • Przestronna poczekalnia – oczekiwanie na zabieg jest u nas prawdziwą przyjemnością. Na gości czeka przestronna, ale bardzo przytulna poczekalnia z wygodnymi kanapami. Utrzymana jest w ciepłej kolorystyce, a ciekawe wzory na ścianach pozwolą pacjentom zapomnieć, że przebywają w klinice chirurgii.
  • Pokoje dla pacjentów – aby pobyt w Prywatnym Centrum Chirurgii kojarzył się naszym pacjentom wyłącznie ze skutecznymi i szybkimi zabiegami, przeprowadzamy je w ramach Chirurgii Jednego Dnia. Jeśli jednak zachodzi taka potrzeba, pacjenci mogą przenocować w klinice, w jednym z kilku przeznaczonych dla nich pokojów. To przytulne, domowo urządzone separatki z łazienkami, wyposażone w nowoczesny sprzęt monitorujący.
  • Dla pacjenta zagranicznego – w razie potrzeby goście z zagranicy mogą liczyć na naszą pomoc w zorganizowaniu dłuższego pobytu w hotelu.