Wiele kobiet marzy o ponętnych i pełnych wargach. Niestety natura nie wszystkich obdarzyła szczodrze w tej kwestii. Na przeciw potrzeb osób pragnących ładniejszego kształtu ust wychodzi medycyna estetyczna. Zabiegiem najczęściej stosowanym w celu powiększenia ust jest wstrzykiwanie preparatu opartego na kwasie hialuronowym.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie wszystkich istot żywych. Jest to składnik wiążący wodę w skórze właściwej. Ilość kwasu hialuronowego w skórze zmienia się wraz z jej wiekiem. W skórze osób młodych jest go bardzo dużo, dzięki czemu skóra jest sprężysta i napięta. Wraz z wiekiem ilość tej substancji się zmienia i jest jej coraz mniej. To dlatego u osób starszych, w których skórze kwasu hialuronowego jest mniej, powstają zmarszczki a skóra traci jędrność.

W przypadku ust niedobór kwasu hialuronowego objawia się zmianą konturu warg oraz ich zmniejszeniem. Usta nie są również tak sprężyste jak jeszcze kilka lat wcześniej. Do ich powiększenia stosuje się więc preparaty, oparte na bazie właśnie kwasu hialuronowego. Kwas ten jest dobrze tolerowaną substancją, właśnie dlatego że jest naturalnym składnikiem ludzkiego ciała.

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym pozwala nie tylko na uwypuklenie warg, ale również na korektę ich kształtu. Dzięki niemu możliwe jest na przykład zredukowanie asymetrii warg czy zlikwidowanie dużej dysproporcji pomiędzy górną a dolną wargą.  Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy do najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie.