Nasza skóra staje się coraz bardziej wymagająca… stres, życie w biegu, nieprawidłowa dieta to główne czynniki wpływające na zmniejszenie jej bariery ochronnej, a tym samym na zwiększenie jej wrażliwości. Ostatnio określenie „skóra wrażliwa” ma związek przede wszystkim z nietolerancją większości kosmetyków i preparatów myjących przez co mamy problemy z doborem odpowiednich produktów.

Kompleksowa pielęgnacja naszej skóry jest szczególnie ważna z uwagi na fakt naturalnego procesu starzenia się skóry. Jest to trudne zadanie ponieważ z jednej strony należałoby skutecznie i silnie stymulować skórę do produkcji nowych komórek, zaś z drugiej uważać aby nie wywołać podrażnienia.

Pielęgnacja 24 godzinna

 

fot-6Środki do pielęgnacji skóry wrażliwej powinny przede wszystkim chronić naszą skórę przed szkodliwym wpływem zewnętrznych czynników drażniących, przyczyniać się do odbudowy bariery hydrolipidowej naskórka, a tym samym zwiększać spoistość cementu międzykomórkowego, działać kojąco i regenerować uszkodzoną skórę, poprawiać jej nawilżenie, wykazywać działanie przeciwzapalne a nawet stymulujące system immunologiczny skóry. Kosmetyki specjalne adresowane dla skór wrażliwych i alergicznych, mają na celu minimalizować ryzyko powstania podrażnień oraz eliminować już powstałe. Nie powinny zawierać potencjalnych składników odpowiedzialnych za uczulenia i podrażnienia, czyli barwników, kompozycji zapachowych czy konserwantów. Warto zatem udać się do apteki po bezpieczny dermokosmetyk, który spełnia powyższe wymagania i odpowie na potrzeby naszej skóry. Z takim zadaniem poradzą sobie na przykład szwajcarskie dermokosmetyki marki Skincode, które od dwóch lat dostępne są na polskim rynku kosmetycznym.

Marka Skincode proponuje innowacyjne dermokosmetyki do pielęgnacji skóry, testowane dermatologicznie, oparte na pozyskiwanych biotechnologicznie naturalnych ekstraktach i składnikach o stopniu medycznym, w 100% wolnych od zapachów, konserwantów, barwników oraz składników pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu są odpowiednie nawet dla najbardziej wrażliwej cery zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Receptury produktów Skincode są zaawansowane biotechnologicznie i zostały opracowane w celu zaspokojenia codziennych potrzeb pielęgnacji skóry– od oczyszczania po działanie spowalniające proces starzenia, od nawilżania po rozświetlanie, a nawet rozjaśnianie. Optymalną linią produktów do skóry wymagającej jest gama Skincode Essentials.

Kosmetyki na dzień

 

fot-5Pielęgnacja dzienna powinna stanowić ochronę przed promieniowaniem słonecznym, dlatego też w ciągu dnia powinny być stosowane produkty zarówno z filtrami mineralnymi, jak i z niezbędną witaminą E, która jest naturalnym antyoksydantem chroniącym przed uszkodzeniem funkcji bariery naskórkowej. W okresie letnim należy aplikować na skórę produkty zawierające wysoki filtr przeciwsłoneczny np. SPF 50. Tutaj polecam produkt Przeciwsłoneczną Emulsję Ochronną do twarzy SPF 50+ (Sun Protection Face Lotion SPF 50). Posiada beztłuszczową formułę, nie zatyka porów, stanowi doskonałą barierę ochronną przed szerokim spektrum promieni UVA/UVB , dodatkowo zawarte aktywne składniki: wit. E oraz CM- Glucan wspomagają działanie filtrów przeciwsłonecznych, chronią przed stresem oksydacyjnym oraz stymulują naturalne zdolności skóry do regeneracji o odbudowy jej bariery ochronnej. W pozostałych porach roku nie musimy stosować tak wysokiego filtra przeciwsłonecznego, wystarczy, że odpowiednio dobierzemy składniki naszego kremu, które będą stymulować nasz system odpornościowy skóry. Odpowiednim produktem może być Skincode Krem 24h Energii dla skóry (24h Cell Energizer Cream). Energetyzująca formuła tego kremu oparta jest na wysokim stężeniu głównego składnika aktywnego CM- Glucanu. Produkt działa wielokierunkowo, jest „bandażem dla skóry”, który będzie skutecznie stymulował regenerację naskórka, redukując wszelkie mikrouszkodzenia. Regularne stosowanie kremu pobudzi mechanizmy odnowy naskórkowej.

Kosmetyki na noc

fot-4
Głównym zadaniem kremu na noc w przypadku skóry wrażliwej oprócz wzmacniania funkcji bariery naskórkowej, powinna być regeneracji skóry i działanie wyciszające, kojące oraz stymulujące system obronny naszej skóry. Preparatem, który będzie wywoływał takie efekty jest na przykład Skincode Krem Regenerujący na noc (Regenerating Night Cream). Jest to delikatny krem o intensywnym działaniu rewitalizującym, który wspomaga procesy odbudowy skóry w trakcie snu. Zawarty w nim innowacyjny peptyd BioNymph połączony z aktywnymi molekułami cukrowymi, dodatkowo działa ujędrniająco i przeciwstarzeniowo. Regularne stosowanie kremu poprawi elastyczność i jędrność naszej skóry oraz ochroni DNA.

Podsumowując, podczas wyboru odpowiednich kosmetyków dla swojej skóry, zwracajmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo produktów oraz ich skuteczność w działaniu, aby nie poddać się upływającemu czasowi i zapewnić intensywną ochronę warstwy hydrolipidowej skóry.

Porady udzieliła,
kosmetolog – Milena Kubacka