PolskieTowarzystwoDermatologiczne_logo

Najnowsze standardy v światowe oraz wykorzystanie w codziennej praktyce zaawansowanej technologii medycznej, plasującej dermatologię wśród nowoczesnych dziedzin medycyny.

Sekcja Dermatologii Estetycznej

Władze Sekcji

Prof. dr hab. n. med.Waldemar Placek- przewodniczący
Prof. dr hab. n. med. Grażyna Broniarczyk-Dyła- wiceprzewodnicząca
Dr hab. n. med. Barbara Zegarska – sekretarz
Dr n. med. Ewa Chlebus – członek

Dr n. med. Rafał Czajkowski – członek

Informacje:

Obecnie Sekcja liczy około 500 członków.

Zarząd Sekcji wiosną 2001 roku opracował Statut Sekcji.

W ramach działaności Zarząd Sekcji zorganizował 6 Konferencji i 2 Sesje Naukowo-Szkoleniowe poświęcone chorobom włosów i paznokci.

We współpracy z firmą La Roche Posay, pod patronatem Sekcji odbyły się dwie Akademie La Roche Posay, których tematami były: trądzik różowaty i zaburzenia barwnikowe.

Poza tym członkowie Sekcji czynnie uczestniczyli w sesjach poświęconych zagadnieniom dermatologii estetycznej w ramach różnych zjazdów w kraju i za granicą.

Członkowie Zarządu przeprowadzili wiele kursów szkoleniowych i praktycznych z zakresu: wykonywania peelingów, zastosowania materiałów iniekcyjnych w korektach wad kosmetycznych i diagnostyki znamion barwnikowych.

Sekcja nawiązała również współpracę ze Słowackim Stowarzyszeniem Dermatologii Estetycznej, dr Danutą Sobczak z Freiburga oraz prof. Wolfgangiem Marschem z Niemiec.

Adres do korespondencji

Sekcja Dermatologii Estetycznej PTD
ul. Karola Kurpińskiego 5
85-096 Bydgoszcz
tel./fax: 52/ 585 4018
e-mail: kikderm@cm.umk.pl

Konferencje 2013

III Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Stowarzyszenia Dermatologów Wojskowych

Uprzejmie informujemy, że w dniach 6-8 czerwca 2013 w Sandomierzu odbędzie się III Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Stowarzyszenia Dermatologów Wojskowych

VII Sympozjum Sekcji Dermatologii Dziecięcej i XIV Sympozjum Sekcji Dermatochirurgii

Uprzejmie informujemy, że w dniach 13-15 czerwca 2013 r. we Władysławowie odbędzie się VII Sympozjum Sekcji Dermatologii Dziecięcej i XIV Sympozjum Sekcji Dermatochirurgii

Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe ZG PTD Polska Akademia Dermatologii i Wenerologii

Uprzejmie informujemy, że w dniach 12-15 września 2013 r, w Mikołajkach odbędzie się Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe ZG PTD Polska Akademia Dermatologii i Wenerologii – Edycja VII

XXV Sympozjum Sekcji Alergologicznej PTD

Uprzejmie informujemy, że w dniach 11-12 października 2013 r. w Poznaniu odbędzie się XXV Sympozjum Sekcji Alergologicznej PTD