Do Polski dotarł hit kosmetologii. – Masaż twarzy głowicą Ergolift udowadnia, że bezinwazyjne zabiegi dają wymierne efekty odmładzające – potwierdza dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm w Warszawie. Czego możesz oczekiwać od urządzenia, które w przyjemny sposób masuje twarz?

Francuska firma LPG, która od 26 lat specjalizuje się w mechanicznym masażu w celu modelowania ciała, odkryła, że endermologia daje spektakularne efekty odmładzające, jeśli zastosuje się ją na twarz. Opatentowaną metodę MECANO STIMULATION® użyto przy tworzeniu najnowszej głowicy Ergolift, a zabieg z jej wykorzystaniem nazwano Endermoliftem. 40-minutowy, przyjemny masaż twarzy ma same plusy: wykonywany w seriach spłyca zmarszczki, niweluje obrzęki, modeluje owal i drugi podbródek, ujędrnia i zagęszcza skórę. – Największe wrażenie robi zwiększenie naturalnej syntezy kwasu hialuronowego, który u każdego z nas nawilża i wypełnia skórę właściwą (związany ze starzeniem zanik hialuronu prowadzi do pojawienia się siateczki drobnych zmarszczek). Synteza kwasu zwiększa się pod wpływem masażu aż o 80%, co potwierdzają badania Uniwersytetu Besançon (Francja) – mówi dr Agnieszka Bliżanowska, z Centrum WellDerm, które stosuje głowicę Ergolift jako pierwszy gabinet medycyny estetycznej w Polsce. Co zwiększona ilość hialuronu oznacza dla Twojej skóry? Dzięki produkcji kwasu hialuronowego wzrasta nawodnienie i jędrność skóry, staje się ona bardziej rozjaśniona, ponieważ światło nie zatrzymuje się w załamaniach skóry. Co to znaczy dla Ciebie? Masz nawilżoną i wygładzoną cerę pełną blasku.

Endermolift_small2To nie jedyna korzyść. Masaż głowicą Ergolift niweluje obrzęki, także te najbardziej kłopotliwe – wokół oczu, ponieważ Endermolift może być stosowany nawet w najdelikatniejszych partiach twarzy. Niestraszne są mu zastoje limfatyczne, które odpowiadają za słynne worki pod oczami. Seria zabiegów wymodeluje również owal twarzy, pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu (redukcja drugiego podbródka do 48%). Technologia MECANO STIMULATION® działa na poziomie skóry właściwej, zagęszczając ją, dzięki czemu młodniejesz od środka. W porównaniu do poprzedniej technologii LIFT stymulacja tkanek skóry jest większa aż o 270%. Głowica zabiegowa Ergolift wywołuje syntezę nowego kolagenu i elastyny. Co to znaczy dla skóry? Wzrastają jędrność i sprężystość oraz spłycają się głębokie bruzdy. – Endermolift pobudza starzejący się organizm do pracy na pełnych, młodzieńczych obrotach. Albo – u osób młodych – nie daje mu zwolnić. Dlatego jest uniwersalnym zabiegiem, zarówno dla tych, którzy walczą z upływem czasu, jak i dla tych, którzy dopiero obawiają się zmian w wyglądzie związanych z wiekiem – mówi specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

100% naturalność. Bezinwazyjny zabieg nie wymaga wprowadzania w głąb skóry żadnych substancji chemicznych. Endermolift jest bezbolesny, można go wykonać w trakcie przerwy na lunch. – Jako doświadczony ośrodek wybieramy spośród dziesiątek nowych technologii takie, które mają potwierdzone działanie i przekonują nas jako lekarzy – mówi ekspert WellDerm. Za nową głowicą Ergolift stoi 110 badań naukowych nad technologią stymulacji komórkowej LPG i ponad 200 tysięcy ludzi, dla których endermologia stała się elementem stylu życia.

Dla kogo jest zabieg:

 • Twoja skóra straciła jędrność i gęstość
 • Szukasz kompromisu między łagodnymi i skutecznymi zabiegami
 • Nie jesteś gotowa na inwazyjne zabiegi, ale zależy Ci na dobrej kondycji skóry
 • Szukasz zabiegów, które poprawią ogólną kondycję skóry i przygotują ją do medycyny estetycznej
 • Oprócz zabiegów medycyny estetycznej chcesz regularnie robić coś dobrego dla swojej skóry, tak jak regularnie ćwiczysz czy chodzisz do fryzjera
 • Wolisz działać prewencyjnie, zamiast czekać aż pojawią się „poważne” skutki starzenia
 • Akceptujesz fakt, że się starzejesz, ale chcesz by ten proces przebiegał naturalnie, a skóra wyglądała dobrze na swój wiek
 • Chcesz utrzymać lub poprawić kondycję swojej skóry
 • Uważasz, że dbaniu o siebie powinien towarzyszyć relaks i dobre samopoczucie.

Efekty:

 • Wygląd cery: dotlenienie, rozjaśnienie i nawilżenie wzrost produkcji kwasu hialuronowego do 80%
 • Niwelacja obrzęków (także wokół oczu) stymulacja mikrokrążenia
 • Drenaż toksyn
 • Modelowanie owalu, który staje się bardziej wyrazisty
 • Redukcja drugiego podbródka nawet do 48% dzięki reaktywacji lipolizy (naturalnego spalania tłuszczu)
 • Zwiększenie jędrności skóry do 23%
 • Spłycenie zmarszczek do 21%

Zalecane stosowanie:

 • Faza początkowa: 10 zabiegów, po 2 w tygodniu
 • Faza podtrzymująca: 1 zabieg w miesiącu

WellDerm_Agnieszka BlizanowskaCentrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to dwa gabinety: we Wrocławiu i Warszawie, założone przez dr Agnieszkę Bliżanowską. Lekarze WellDerm są zwolennikami naturalnego wyglądu – przeprowadzając zabiegi medycyny estetycznej, koncentrują się na odpowiednich proporcjach twarzy i ciała, harmonii i równowadze. Zasadą WellDerm jest to, by pacjenci WellDerm, poprawiając mankamenty urody lub przechodząc terapię anti-aging, zachowali swoją indywidualną urodę. WellDerm zapobiega skutkom starzenia się skóry – dermatolodzy estetyczni projektują prewencyjne terapie anti-aging, dopasowane m.in. do wieku biologicznego skóry pacjentów, ich stylu życia i aktywności zawodowej. Standardem WellDerm są indywidualne plany leczenia, obejmujące zabiegi rozplanowane długookresowo. W WellDerm pracują lekarze o najwyższych kompetencjach estetycznych, którzy osobiście przeprowadzają zabiegi związane z modelowaniem twarzy. Wieloletnie doświadczenie, wyczucie piękna oraz zdolności manualne pozwalają im osiągnąć naturalne efekty. Jako nieliczni w kraju wykonują najtrudniejsze zabiegi estetyczne – specjalizują się m.in. w niechirurgicznym modelowaniu kształtu nosa oraz odtwarzaniu owalu twarzy. Wykonują precyzyjne zabiegi łączone w okolicach oczu, także na górnych powiekach. Kształcą innych lekarzy z technik medycyny estetycznej. WellDerm wybiera dla pacjentów tylko skuteczne i bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej. Centrum znane jest z terapii łączonych, dzięki którym osiąga lepsze efekty, niż w przypadku pojedynczych zabiegów.