Opryszczka wargowa to choroba, z którą zmaga się wiele osób. Nawracający się ból oraz świąd, któremu towarzyszy mało estetyczny wygląd, spędzają sen z powiek i nakłaniają do szukania odpowiedzi na pytania, co powoduje opryszczkę oraz jak ją zwalczyć?
Co powoduje opryszczkę?
Za opryszczkę odpowiedzialny jest wirus HSV1, którym większość, bo aż ponad 50% ludzi, zaraziła się już w dzieciństwie. Znajdujący się w organizmie pozostaje uśpiony i aktywuje w pewnych sytuacjach. Właśnie dlatego niektóre osoby nie chorują, z kolei inne bardzo często zmagają się z opryszczkami. Aby nie doprowadzić do zarażenia się, należy jak najczęściej myć ręce, szczególnie podczas kontaktu z osobą chorą. Opryszczką bowiem zarazić można się nie tylko przez pocałunek, ale także poprzez używanie tych samych sztućców czy naczyń.
Domowe sposoby na zwalczenie opryszczki wargowej
Z pokolenia na pokolenie przekazywane są sposoby na walkę z opryszczką, które stosowały jeszcze nasze babcie. Pierwszym z nich jest melisa, która znana jest ze swojego działania przeciwbakteryjnego, a także przeciwwirusowego. Badania dowodzą, że zawarte w wodnych wyciągach z liści melisy zioła taniny, a także kwasy fenolowe są w stanie pomóc w walce z opryszczką. Właśnie dlatego polecane są okłady z melisy przykładane do zmiany chorobowej. Ponadto swędzący pęcherz można posmarować melisowym olejkiem.
Innym wypróbowanym sposobem jest miód, który wykazuje podobne właściwości, co melisa. Działanie jest bardzo proste – należy posmarować opryszczkę miodem, aby ograniczyć powiększanie się stanu zapalnego. Ludowe mądrości mówią również o okładach z czosnku oraz octu, które również spotykają się z uznaniem wielu osób.
Jeśli domowe sposoby zawodzą…
Warto pamiętać, że domowe sposoby nie zawsze pomagają, a często nawet szkodzą, powodując jeszcze większe podrażnienia oraz rozległe zmiany chorobowe. Najlepiej zaufać sprawdzonym środkom, których działanie zostało potwierdzone. Jednym z nich są skuteczne plastry na opryszczkę COMPEED. Są one niewidoczne, co jest ich niewątpliwym atutem. Działają już przy pierwszych objawach opryszczki, które pozwalają szybko leczyć. Działają jak tarcza antywirusowa i pozwalają zmniejszyć ryzyko zakażenia opryszczką. To idealne rozwiązanie przede wszystkim dla kobiet, ponieważ nie wyklucza stosowania makijażu. Cieszące się rosnącą popularnością plastry pozwalają błyskawicznie pozbyć się opryszczki i cieszyć pięknym wyglądem.
Więcej na: https://www.compeed.pl/co-pomaga-w-walce-z-opryszczka/
Tekst sponsorowany