Zmęczona, coraz luźniejsza skóra to oznaki starzenia się. Jednakże dzięki zabiegowi Pellevé™ można niechirurgicznie spowolnić zmiany związane z wiekiem – i to już po jednym zabiegu!
 

Redukcja zmarszczek, ujędrnienie skóry

Zabieg Pellevé™ to specjalnie opracowana metoda redukcji zmarszczek i przywrócenia skórze młodego wyglądu. Tego rodzaju zabiegi często wymagają od pacjenta pewnego poświęcenia – są bolesne, rekonwalescencja trwa długo, efekty można zaobserwować dopiero po długim czasie. Zabieg Pellevé™ to przeciwieństwo wszystkich tych wad. Jest stosunkowo krótki (trwa do godziny czasu), bezbolesny, nie wymaga znieczulenia ani ingerencji w tkankę skórną, nie wymaga rekonwalescencji i efekty widoczne są natychmiast. Jak to możliwe?
 
Pellevé™ wykorzystuje częstotliwości radiowe. Stymulują one kontrakcję kolagenu, ale nie uszkadzają naskórka. Oznacza to brak szpecących śladów po zabiegu – opuchlizny, krwiaków czy siniaków. Możliwe jest jedynie lekkie zaczerwienienie, które jednak zniknie po niecałej dobie. Skóra napina się, zmarszczki się wygładzają. Co istotne, urządzenie zabiegowe jest bardzo precyzyjne. Umożliwia ono lekarzowi dokładną, celowaną terapię idealnie w tych miejscach, które tego potrzebują. Głowica urządzenia jest cieńsza i delikatniejsza, dzięki czemu zabieg można z powodzeniem przeprowadzić również w bardzo wrażliwej okolicy oczu. Podczas zabiegu wykorzystuje się technologię Cool-Gel – specjalnego żelu, który schłodzi miejsce zabiegowe. Głowica Pellevé™ będzie ogrzewała energią fal radiowych skórę, dzięki czemu tkanki miękkie będą się kurczyły i napinały.
 

Alternatywa dla liftingu

Pellevé™ to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcieliby poprawić wygląd swojej skóry, ale nie chcą poddawać się interwencji chirurgicznej. W przypadku tego rodzaju zabiegów pacjenci pytają przede wszystkim o ich skuteczność. Wykorzystanie fal radiowych zostało gruntownie przebadane pod kątem wpływu na jakość skóry. Wykazano, że skuteczność zabiegu rośnie wraz z czasem od jego przeprowadzenia. Najlepsze wyniki uzyskano po dwóch zabiegach w odstępie miesiąca i ewentualnym wykonaniu dodatkowego zabiegu, który nie zawsze był potrzebny. Wszyscy pacjenci zauważyli poprawę wyglądu swojej skóry. Co istotne, ich opinie były coraz lepsze z czasem, co oznacza, że zabieg Pellevé™ potrzebuje kilku miesięcy, żeby osiągnąć maksimum swojej skuteczności.
 
Wielu lekarzy wskazuje, że fale radiowe dają rewelacyjne efekty, jeśli połączy się je z innymi zabiegami – np. z wstrzykiwaniem BOTOXu. Pellevé™ może wtedy być pierwszym z serii różnych, holistycznych zabiegów na twarz. Wygładzi on niewielkie i średnie zmarszczki, zaś następne zabiegi utrwalą ten efekt. Jednak już nawet sam zabieg Pellevé™ często wystarcza, żeby osiągnąć natychmiastową poprawę wyglądu. Wiele osób decyduje się na niego, kiedy zależy im na błyskawicznym odmłodzeniu bez zbędnego czasu na rekonwalescencję.