Każda kobieta marzy o kształtnych, jędrnych piersiach. Niestety, w miarę upływu czasu skóra wiotczeje, a biust poddaje się sile grawitacji. Z pomocą przychodzi na medycyna estetyczna.
Nici modelujące biust stanowią innowacyjne rozwiązanie, które pozwala podnieść i uelastycznić piersi. Swoiste rusztowanie, powstałe w oparciu o nici z kwasu polimlekowego, posiada właściwości rewitalizujące i anti-aging.
Nici kwasu polimlekowego – funkcja
Do zadań nici zalicza się wzmocnienie osłabionej struktury skóry i poprawa jej napięcia. Z ich pomocą można uzyskać efekt liftingu bez interwencji chirurgicznej.
Przebieg zabiegu
Za pomocą kaniuli (igły) wprowadza się pod skórę nici kwasu polimlekowego. Są one mocowane do zaczepów umieszczonych w ciele, które pełnią rolę rusztowania. Nici kwasu polimlekowego nie stanowią przeciwwskazań do przeprowadzenia kuracji z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych, radiowych itp. Zabieg trwa 30-40 minut, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.
Zabieg – skutki uboczne
Osoby, które zdecydują się na modelowanie biustu przy użyciu nici kwasu polimlekowego, powinny liczyć się z sinymi, opuchniętymi piersiami i dolegliwościami bólowymi. Na proces gojenia należy zarezerwować 1-2 tygodnie, aczkolwiek po kilku dniach można wrócić do swoich obowiązków. Po przeprowadzonym zabiegu nie może zabraknąć w domu środków przeciwbólowych, preparatu do dezynfekcji na bazie spirytusu, zimnych kompresów i maści heparynowej. Przez pierwsze 2-3 dni nie należy spożywać ciepłych potraw i alkoholu. Niewskazane są kąpiel i aktywność fizyczna.
Magdalena Kukurowska