Moda na ugly shoes
Zdjęcie autorstwa Erik Mclean z Pexels

Sandały, klapki, chodaki, sneakersy – ugly shoes niejedno mają imię. Choć nie należą do najwygodniejszych, wyróżniają się wygodą oraz tym, że w prosty sposób podrasowują nawet najprostszą stylówkę. Mają w sobie coś, co przyciąga wzrok i czyni nasze outfity niepowtarzalnymi. Dlaczego zapanowała moda na ugly shoes?

Spis treści:

  1. Brzydkie buty, czyli najgorętszy trend tego lata
  2. Sneakersy ugly shoes
  3. Sandały ugly shoes
  4. Chodaki ugly
  5. Moda na ugly shoes objęła cały świat

Brzydkie buty, czyli najgorętszy trend tego lata

Każdy ma inny gust. Nie od dziś wiadomo, że ten temat nie jest najlepszym do dyskusji. Inaczej oceniamy piękno butów i ich walory estetyczne. Niemniej w przypadku ugly shoes są one, obiektywnie rzecz biorąc, brzydkie.  Z drugiej strony to tak oryginalne buty, że jeśli odpowiednio je połączymy z naszymi elementami garderoby, możemy uzyskać bardzo efektowny outfit.

Sneakersy ugly shoes

Sneakersy ugly shoes prezentują się dość masywnie. Z drugiej strony noga wygląda w nich dość ciężko, ale same w sobie są wygodne. Dodają nam centymetrów, ale nie stanowią przy tym tak dużego obciążenia dla naszego kręgosłupa jak szpilki. Sneakersy ugly shoes są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, w tym niezwykle oryginalnych połączeniach. Można je nosić nawet z marynarką. Coraz częściej wykorzystujemy bowiem ugly shoes, aby przełamać formalny styl, wprowadzić do niego odrobinę przemyślanej nonszalancji.  Co ciekawe, sneakersy ugly nosimy również ze zwiewnymi letnimi sukienkami,  także tymi długimi.

Sandały ugly shoes

Takie sandały są płaskie, mogą przypominać buty medyczne lub obuwie pielęgniarek. Nie należą do najpiękniejszych, ale z drugiej strony rekompensuje nam to ogromny komfort noszenia. Sandały ugly są odpowiednie nawet dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, przez co muszą uważać z wyborem obuwia. Najmodniejsze tego lata są te w pastelowym wydaniu.  Często na sandałach ugly pojawia się też zwierzęcy motyw oraz tie-dye, który kojarzy się z hipisami oraz radością życia. Z jednej strony ich fason może nie zachwyca, z drugiej kolorowe wykończenie przykuwa wzrok. Niektórzy mówią, że sandały ugly są tak brzydkie, że aż ciekawe. Niewątpliwie coś jest w tym stwierdzeniu.

Chodaki ugly

Po latach przerwy do głównego nurtu powracają chodaki. Są one bardzo wygodne dla stopy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mogą nieco klapać i wydawać charakterystyczny dźwięk. Poza tym swoje ważą i nie są to najlżejsze buty. Niemniej chodaki ugly mają swoje grono zwolenników. W tym sezonie łączymy je z sukienkami maxi o zwiewnym kroju.

Moda na ugly shoes objęła cały świat

Moda na ugly shoes rozpoczęła się od influencerek, które publikują zdjęcia swoich stylizacji na Instagramie. Dziś brzydkie buty są bardzo popularne także wśród zwykłych kobiet, które wybierają je do pracy, na spacer czy randkę z ukochanym. Na ich korzyść przemawia bowiem ogromna wygoda. Ponadto brzydkie buty mają w sobie coś oryginalnego, co przyciąga wzrok i dodaje nam modowego pazura.