Metoda safer

Każdy pragnie cieszyć się młodym wyglądem przez wiele lat. Systematycznie wzrasta popularność zabiegów anti-aging. Ludzie chętnie poddają się mikrodermabrazji. Na czym polega ten zabieg?

W przypadku mikrodermabrazji mamy do czynienia z pielęgnacyjnym zabiegiem kosmetycznym. Polega on na ścieraniu kolejnych warstw naskórka za pomocą strumienia mikrokryształów. W związku z tym mikrodermabrazję można zaliczyć do peelingów mechanicznych. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie.

Systematyczne usuwanie martwego naskórka

Osoby zajmujące się kosmetologią uważają, że regularne oczyszczanie skóry pozwala cieszyć się czystą, nieskazitelną cerą. Osobom, które borykają się z zaskórnikami, zaleca się peeling mechaniczny. Systematyczne usuwanie martwego naskórka sprawia, że twarz wygląda lepiej. Warto jednak pamiętać, iż w przypadku głęboko osadzonych zanieczyszczeń drogeryjne kosmetyki mogą okazać się nieskuteczne. Jeśli pomimo stosowania peelingu mechanicznego zaskórniki nie znikają, warto zastanowić się nad mikrodermabrazją.

Zabieg dla cery dojrzałej

Wspomniany zabieg cieszy się ogromną popularnością wśród pań, które borykają się z problemami charakterystycznymi dla cery dojrzałej. Skóra, regularnie poddawana mikrodermabrazji, lepiej przyswaja substancję aktywne obecne w kremach przeciwzmarszczkowych. Nawet najlepszy kosmetyk nie zdziała cudów, jeśli nie będziemy usuwać martwego naskórka.

W związku z tym, iż nie każdy może poddać się mikrodermabrazji, przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą. Wśród przeciwwskazań wymienia się płytko unaczynioną skórę, zmiany trądzikowe i choroby przewlekłe. Te ostatnie spowalniają procesy regeneracyjne.