Spokojna, odprężająca atmosfera, ciepły ale nie za gorący, rozlewający się po plecach pszczeli wosk i zapach naszych ulubionych olejków eterycznych, tak w skrócie można opisać masaż świecą. Czyż nie zapowiada się to naprawdę przyjemnie?

Masaż świecą aromatyczną

Jest to masaż, którego popularność rośnie od czasu, gdy tylko pojawił się na rynku. Łączy on w sobie zabiegi gwarantujące naprawdę niezapomniane doznania. Masaż świecą aromatyczną jest połączeniem aromaterapii i masażu przy wykorzystaniu ciepłego oleju (wosku ze świecy), a także często koloroterapii. Świeca wykorzystywana w tym zabiegu jest najczęściej tworzona na bazie naturalnych olei roślinnych – oleju z nasion konopi,soi, pestek moreli i winogron. Bardzo istotnymi składnikiem jest też masło shea, a także witamina E. Mieszanka została także wzbogacona miodem pszczelim, aby uczynić ją jeszcze zdrowszą i bardziej kojącą dla naszej skóry.

Jakie są efekty masażu świecą?

Efekty takiego masażu są widoczne natychmiastowo i utrzymują się naprawdę długo. Masaż świecą odżywia i uelastycznia skórę, zapewnia jej długotrwałą miękkość i nawilżenie, a także poprawia jej stan, tam gdzie została dotknięta cellulitem czy rozstępami. Dodatkowo, niemalże gwarantuje głęboki relaks, pobudzenie zmysłów, niesamowite doznania, uwolnienie się od stresu i napięć dnia codziennego.

Czy mogę przeprowadzić masaż świecą w domowym zaciszu?

Obecnie specjalne świecie do masażu można zakupić zarówno w dobrych sklepach kosmetycznych, jak i w internecie. Pamiętajmy jednak, aby zwrócić uwagę na ich skład, ważne jest, aby kupować jedynie te świecie, które w pełni składają się z substancji naturalnych – naprawdę nie jest o to trudno. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych produktów, o jeszcze ulepszonych recepturach i bardziej zmysłowych zapachach. Warto wspomnieć, że kompozycje zapachowe już nie tylko tworzone są z myślą o kobietach – powstaje coraz więcej kompozycji dedykowanych specjalnie mężczyznom.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania dla masażu świecą?

Masaż świecą polecić można wszystkim tym, którzy borykają się ze zmęczeniem zarówno fizycznym, jak i psychicznym, mają wysuszoną skórę, rozstępy lub cellulit. Zabieg ten może również okazać się bardzo pomocny dla ludzi stosujących diety i chcących pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Warto wspomnieć również o przeciwwskazaniach, ponieważ zabieg taki jak ten, stworzony został by nieść ludziom przyjemność i radość, a nie pogarszać ich stan zdrowia. Masaż świecą odradza się kobietom w ciąży, wszystkim tym, którzy mają nadciśnienie lub problemy ze zdrowiem (zwłaszcza choroby nerek, choroby nowotworowe czy silną nadczynność tarczycy).