Zabieg Macrolane to jedna z najnowocześniejszych metod czasowego modelowania ciała. Po różnych zabiegach chirurgicznych oraz po zabiegu liposukcji może zajść potrzeba wymodelowania ciała do pożądanej formy. Preparat Macrolane przychodzi tutaj z pomocą wszystkim, którzy nie chcą lub nie mogą skorzystać z metody wszczepienia implantów lub przeszczepienia własnej tkanki tłuszczowej.

Czym jest Macrolane?

Preparat Macrolane to naturalny wypełniacz oparty na bazie kwasu hialuronowego. Wstrzykując go w odpowiednie miejsca można wymodelować sylwetkę niemalże w takim samym stopniu, jakby wszczepiało się silikonowe implanty. Macrolane jednak różni się tym, że nie jest to zmiana trwała. Żel wstrzyknięty w ciało pacjenta pozostaje w nim nawet do 24 miesięcy. Po tym czasie ulega metabolizacji.

Użycie preparatu Macrolane jest bezpieczne i właściwie bezinwazyjne. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym z dodatkiem środka uspokajającego i trwa około godziny – choć zależy to od umiejętności lekarza jak i od ilości wstrzykiwanego preparatu. Przez 2-3 milimetrowe nacięcia na ciele wprowadza się kaniulę, przez którą następnie wstrzykiwany jest żel. Niekiedy nacięcia nie są potrzebne – zwłaszcza w przypadku, gdy chodzi o drobne zmiany kosmetyczne, np. poprawienie wyglądu dłoni. Wtedy Macrolane podawany jest za pomocą strzykawki. Po zabiegu konieczne jest rozmasowanie obszaru, w który został wstrzyknięty preparat. Zapobiega to twardnieniu żelu i powstawaniu guzków czy zgrubień.

Zalety i wady

Żel Macrolane używany jest często przez osoby, które dopiero podejmują decyzję o przeprowadzeniu poważniejszego zabiegu, jakim jest np. wszczepienie implantów silikonowych. Dzięki Macrolane zyskuje się czas na podjęcie decyzji, można przyzwyczaić się do swojego ciała zanim podejmie się ostateczną decyzję, po której będzie można jedynie wyjąć implanty. Jeśli zaś efekt okaże się niezadowalający, albo ciężki do przyjęcia ze względu na psychiczne samopoczucie, po 24 miesiącach żel zniknie.

Macrolane to możliwość dla wszystkich, którzy poddali się zabiegowi liposukcji. Wypełni on w wystarczającym stopniu nadmiar luźnej skóry w miejscach, gdzie jest ona zwiotczała lub nierówna po zabiegu. Za pomocą żelu można też wyrównać i wypełnić głębokie nieraz blizny po innych zabiegach chirurgicznych. W nowoczesnych gabinetach kosmetycznych żel wstrzykuje się również celem wypełnienia zmarszczek.

Tylko dla kobiet?

Zabieg ten jest dla każdego, choć rzeczywiście Panie korzystają z niego częściej. Panowie również mogą odnieść korzyści z zabiegu z wykorzystaniem Macrolane. Do coraz bardziej popularnych należą wszelkie zabiegi męskich narządów płciowych. Dzięki zabiegowi Macrolane nie trzeba poddawać się interwencji chirurgicznej.

Wyniki po zabiegu widać od razu. Zabieg nie pozostawia blizn, ma potwierdzone klinicznie bezpieczeństwo.