Zdrowie

Leczenie ortodontyczne – dlaczego warto mu się poddać?

Leczenie ortodontyczne

Każdy z nas chciałby mieć równe, białe zęby. Niestety wady zgryzu są w naszym społeczeństwie dość powszechnym zjawiskiem. Można je w prosty sposób wyeliminować odwiedzając ortodontę w Krakowie. Założenie aparatu pozwoli zatroszczyć się nie tylko o swój wygląd i po zakończonym leczeniu cieszyć się pięknym, estetycznym uśmiechem, ale także zapewnić sobie lepsze zdrowie i samopoczucie. Leczenie wad zgryzu to bowiem nie tylko estetyka, lecz istotna profilaktyka próchnicy i wielu innych chorób.

Ortodonta w Krakowie – kiedy warto umówić się na konsultację?

O zęby warto dbać już od najmłodszych lat. Działania profilaktyczne obejmują nie tylko dokładne mycie zębów i regularne przeglądy stomatologiczne, ale także działania w związku z rozwojem zgryzu. Często już u małych dzieci stwierdza się wady zgryzu, które nieleczone mogą prowadzić do ich pogłębienia się w dorosłym życiu oraz wymagać bardziej kompleksowych działań. Rodzice we wsparciu z dentystą powinni więc czuwać nad rozwojem zębów swoich pociech, a w razie potrzeby umówić się na konsultację ze specjalistą – jest nim ortodonta w Krakowie, który zajmuje się leczeniem wad zgryzu u dzieci i dorosłych.

Osoby dorosłe same zdają sobie sprawę ze stanu swojego uśmiechu. Jeśli nasze zęby są nierówne, mamy problemy z ich dokładnym wyczyszczeniem oraz dostrzegamy nieprawidłowości w zgryzie, również warto umówić się na konsultację z ortodontą. Lekarz obejrzy nasze zęby, oceni ich stan oraz w razie potrzeby zaleci założenie aparatu ortodontycznego, dzięki któremu nasze zęby zyskają równy, atrakcyjny wygląd. Z wizytą nie należy zwlekać, gdyż wady zgryzu stanowią nie tylko problem natury estetycznej, lecz mogą również w istotny sposób rzutować na nasze zdrowie.

Ortodonta w Krakowie

Leczenie ortodontyczne z punktu widzenia zdrowia i estetyki

Myśląc o leczeniu ortodontycznym, w większości przypadków dostrzegamy korzyści wizualne płynące z poddania się temu procesowi. Są one widoczne na pierwszy rzut oka w postaci ładniejszego uśmiechu, bardziej harmonijnych rysów twarzy oraz ogólnej poprawy naszego wyglądu. Dużym ograniczeniem jest jednak postrzeganie leczenia ortodontycznego tylko i wyłącznie w kategoriach estetycznych. Każdy ortodonta w Krakowie przekonuje bowiem, że naprawa zgryzu przynosi istotne korzyści zdrowotne, które są jeszcze ważniejsze od naszego wyglądu.

Leczenie ortodontyczne skutecznie zapobiega rozwojowi próchnicy, na którą są szczególnie narażone osoby z wadami zgryzu. Równe, prawidłowo ustawione zęby łatwiej czyścić i utrzymywać we właściwej higienie, co chroni je przed rozwojem próchnicy i jej następstwami. Osoby po przebytym leczeniu ortodontycznym są także mniej narażone na choroby dziąseł, ścieranie się zębów, uszkodzenia w obrębie szkliwa oraz zaburzenia funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych. Wady zgryzu mogą powodować także mniej oczywiste problemy – szumy w uszach, bóle głowy, chrapanie, a także pogorszenie się pamięci, koncentracji i orientacji w przestrzeni. Wszystkie te czynniki można wyeliminować poddając się leczeniu ortodontycznemu u sprawdzonego ortodonty.

Artykuł powstał we współpracy z DentoCentrum – Twój sprawdzony ortodonta Kraków.

 

Dodaj komentarz