Kurs pierwszej pomocy – co daje uczestnikowi? Sprawdzamy!

Nie ulega wątpliwości, że pierwsza pomoc to dość obszerne zagadnienie. Kurs który je porusza musi składać się więc z kilku elementów. Najważniejszymi z nich są oczywiście teoria i praktyka. Co po takim kursie wyniesie uczestnik?

Kurs pierwszej pomocy – teoria w parze z praktyką

Wybierając się na kurs pierwszej pomocy nie należy obawiać się tzw przeładowania treścią. Kluczem do sukcesu tego rodzaju szkoleń jest ścisłe połączenie teorii z praktyką. Owszem uczestnik dostaje całkiem sporą dawkę materiału do nauki, ale zaraz po jej zapamiętaniu przechodzi do ćwiczeń utrwalających. W trakcie ich trwania jest także w stanie uzupełnić luki z wiedzy. Różnego rodzaju scenki odgrywane przez kursantów jak i ich nauczycieli są bardzo dobrym testem dla nabytych umiejętności. Oswajają również z sytuacjami awaryjnymi, które mogą przytrafić się naprawdę każdemu i to codziennie. Dzięki nim kursant będzie wiedział jak oswoić stres i wykonać czynności pomocy przedmedycznej.

Kurs pierwszej pomocy – poziom

Zakres tematyki kursu pierwszej pomocy będzie różny w zależności od wybranego poziomu. Osoby, które nie mają żadnego doświadczenia, ani wiedzy medycznej powinny zdecydować się na kurs podstawowy. To na nim nabędą tak cenne umiejętności jak: panowanie nad stresem, podstawowa ocena kondycji poszkodowanego, wykonanie telefonu alarmowego z podaniem najistotniejszych informacji, wykonanie resuscytacji krążeniowo–oddechowej, ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Te wszystkie czynności są w stanie uratować komuś nie tylko zdrowie, ale także życie. Nie ma więc wątpliwości, że warto się na taki kurs pierwszej pomocy wybrać. Dotyczy to również osób, które wywodzą się lub są powiązane ze środowiskiem medycznym. Mowa tutaj nie tylko o lekarzach i pielęgniarkach, ale również ratownikach medycznych, recepcjonistkach, czy wszystkich innych związanych z pracą w szpitalu, przychodni, rożnego rodzaju oddziałach ratunkowych, czy specjalistycznej opieki. Dla takich osób firmy szkoleniowe jak http://pierwszapomoc.transmedyk.pl/ przygotowują specjalną ofertę. Mogą oni przyjść na szkolenia indywidualnie lub zorganizować większa grupę uczestników, z których każdy jest na podobnym poziomie. Kurs pierwszej pomocy na poziomie zaawansowanym przypomina podstawowe zagadnienia, a także wprowadza w świat medycznych nowinek oraz zapisów prawnych. Mowa tutaj między innymi o pojawiających się lekach dedykowanych pierwszej pomocy jak i nowoczesnych materiałach opatrunkowych, którymi można bezpiecznie i skutecznie zatamować lekkie jak i obfite krwawienie.

Materiał partnera