"Kosmetologia Estetyczna" 2/2014, Vol. 3

W związku z tym, iż kosmetologia nieustannie się rozwija, osoby związane z tą branżą muszą śledzić najnowsze trendy. Niezwykle istotną rolę odgrywa prenumerata fachowych czasopism.

Najnowszy numer „Kosmetologii Estetycznej” stanowi kopalnię cennych informacji. Producenci kosmetyków chętnie sięgają po srebro. Specyfiki, które zawierają ten metal szlachetny, spowalniają procesy starzenia. Jednocześnie zwalczają bakterie, odpowiedzialne za powstawanie zmian o charakterze trądzikowym.

Osoby, które pragną dowiedzieć się, w jaki sposób siarka wpływa na kondycję skóry, powinny zapoznać się z artykułem „Związki siarki w kosmetyce”. Ukazuje on nieznane oblicze tego cennego pierwiastka.

Współczesny tryb życia nie służy naszej skórze. Zanieczyszczenia środowiska, wysoko przetworzona żywność i nadużywanie kosmetyków sprzyjają powstawaniu alergii kontaktowych. W najnowszym numerze „Kosmetologii Estetycznej” można znaleźć szereg porad dotyczących pielęgnacji skóry wrażliwej.

W upalne dni chętnie spędzamy czas na basenie. W związku z tym, iż chlorowana woda niekorzystnie oddziałuje na skórę, po wyjściu z akwenu korzystamy z dobrodziejstw prysznica. Niestety, nie każdy z nas pamięta o założeniu klapków. Miejskie baseny i kąpieliska sprzyjają grzybicy stóp. W jaki sposób można uchronić się przed tą chorobą? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w najnowszym numerze „Kosmetologii Estetycznej”.

Periodyk z pewnością spotka się z zainteresowaniem osób, które prowadzą salony urody. W czasopiśmie nie zabrakło cennych porad z zakresu marketingu i reklamy.

Źródło zdjęcia: Wydawca