masaz

Masaże mają dobroczynne działanie. Nie tylko odprężają, ale mogą także poprawić wygląd naszej skóry. Kiedy warto przeprowadzić masaż bańką chińską?

Chińskie bańki

Bańki chińskie to element medycyny naturalnej, wykonany zwykle ze szklanego tworzywa. Służą one do stosowania na skórze. Mogą być akupunkturowe, stawiane tylko w określonych miejscach ciała i próżniowe, wysysające powietrze. Wyróżnia się także bańki ogniowe, czyli gorące, przy których podpala się ich boki oraz cięte, nacinające naskórek. Bańki do masażu mogą mieć różną wielkość, którą dopasowuje się do określonych miejsc, zlokalizowanych na ciele. Można wykonać dzięki nim masaż relaksacyjny i odchudzający, niwelujący niechciany cellulit. Produkt chińskiej medycyny naturalnej jest dostępny w aptekach, więc sami możemy wykonać domowy masaż. Gabinety kosmetyczne czy odnowy biologicznej również oferują chińskie bańki, który działanie zachwyca klientów.

Bańki do zadań specjalnych

masaz-relaksacyjny

Masaż bańką chińską łagodzi ból oraz zmniejsza obrzęki limfatyczne, skutecznie zwalczając cellulit powstały na skórze. Mogą z niego skorzystać także osoby, które mają problemy z układem oddechowym czy nadciśnieniem tętniczym oraz sercem. Taka technika masażu poprawia ukrwienie, dzięki czemu szybciej oczyszcza organizm z wszelkich toksyn i wzmacnia przemianę materii oraz spalanie tłuszczu. Osoby odchudzające się mogą śmiało skorzystać z takiego zabiegu. Najbardziej skuteczne jest wykonanie serii kilku zabiegów. Profilaktycznie, można stosować go raz w tygodniu, co pozwala na poprawę wyglądu skóry i zmniejszenie cellulitu. Masaż zaleca się wszystkim, oprócz pań w okresie ciąży i menstruacji. To również dobry sposób na uporczywe żylaki. Bańki mają działanie odprężające i relaksacyjne, więc taka metoda będzie czystą przyjemnością dla naszego ciała. Efekty terapii są widoczne już po kilku zastosowaniach baniek, dlatego poleca się jego wykonywanie kobietom po ciąży, które pragną odzyskać dawny wygląd ciała.

Chińskie bańki cieszą się coraz większą popularnością. Kobiety chętnie korzystają szczególnie z masażu odchudzającego, który pozwala na pozbycie się pomarańczowej skórki. Zabieg wykonamy zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i samodzielnie w domu. Dbając o piękny wygląd ciała, warto skorzystać z chińskiej medycyny naturalnej i spróbować takiej metody.