Kiedy kobieta kocha kobietę
Chewy z Unsplash

Związki jednopłciowe, choć w Polsce nie spotkały się jeszcze z zalegalizowaniem, cieszą się coraz większą akceptacją społeczną, zwłaszcza w zachodniej części kraju. Na naszych oczach dokonuje się postęp, którego nikt już nie zatrzyma. Kiedy kobieta kocha kobietę, często odnajduje swoją bratnią duszę, która wyznaje takie same wartości jak ona. To zapewnia tej relacji niezwykle silny fundament. Związki lesbijek uchodzą za najtrwalsze i najbardziej satysfakcjonujące.

Spis treści:

  1. Kiedy kobieta kocha kobietę to coraz częściej spotykana sytuacja
  2. Związki jednopłciowe kobiet coraz bardziej jawne
  3. Relacja romantyczna dwóch kobiet
  4. Związek kobietą odpowiedzią na niezaspokojone potrzeby emocjonalne
  5. Równe prawa dla mniejszości seksualnych wciąż niedostępne w Polsce
  6. Młode pokolenie nadzieją dla LGBTQA

Kiedy kobieta kocha kobietę to coraz częściej spotykana sytuacja

Można zauważyć pewien ciekawy trend socjologiczny. Związki jednopłciowe, w które wchodzą kobiety, stają się coraz częściej spotykane. Niewątpliwie wpływa na to kilka istotnych czynników. Po pierwsze, coraz więcej kobiet odkrywa w sobie fascynację drugą kobietą. Dziś dużo łatwiej można przeciwstawić się społecznym oczekiwaniom. Jesteśmy świetnie wykształcone i pracujemy na różnych, w tym kierowniczych stanowiskach. Kariera zawodowa zapewnia niezależność finansową. W związku z tym nie musimy na siłę brać ślubu z mężczyzną, by zyskać wikt i opierunek. Same możemy się utrzymać.

Związki jednopłciowe kobiet coraz bardziej jawne

Po drugie, kolejne znane aktorki i piosenkarki przyznają się, że mają partnerkę. Takie związki jednopłciowe mało kogo gorszą. Dają jednak impuls do zmiany. Skoro kolejna wioślarka, sprinterka czy aktorka dokonała coming outu, ja też mogę to zrobić. Zacznę wreszcie żyć w zgodzie ze sobą, mogę przestać udawać heteronormatywność. W przypadku kobiet bardzo często coming out kończy się sukcesem. Kobieta kobieta kocha kobietę, większość społeczeństwa akceptuje ten stan. Z jednej strony związki jednopłciowe pań uchodzą za bardziej romantyczne. Z drugiej kobiety mogą mieć w nich dzieci, dzięki czemu ich rodzinom łatwiej przychodzi akceptacja.

Relacja romantyczna dwóch kobiet

Związki jednopłciowe kobiet często zaczynają się zupełnie przypadkowo. Nagle znajdują one swoją bratnią duszę. Druga kobieta podziela ich wrażliwość i wartości, co pozwala zbudować prawdziwą bliskość. Związki lesbijek często są oparte na wzajemnym zrozumieniu i szczerej rozmowie. Takie relacje potrafią trwać długie lata.

Związek kobietą odpowiedzią na niezaspokojone potrzeby emocjonalne

Kiedy odkrywamy, że związki z mężczyznami nigdy nie zaspokajały naszych potrzeb emocjonalnych, stajemy się coraz bardziej otwarte na relacje z innymi kobietami. Zaczynamy zastanawiać się, czy coś nas w przeszłości nie zablokowało. Być może uważałyśmy się za hetero, bo wszyscy tego oczekiwali, tak było łatwiej. W rezultacie zaspokajałyśmy cudze oczekiwania, wchodząc w relacje z mężczyznami. Te jednak okazały się dla nas wyjątkowo mało satysfakcjonujące. Szczęście przyniósł nam dopiero związek z kobietą.

Równe prawa dla mniejszości seksualnych wciąż niedostępne w Polsce

Kiedy kobieta kocha kobietę, wszystko układa się wspaniale do czasu, aż dojdzie do sytuacji, w której jedna ze stron przekona się, że w świetle prawa jest osobą obcą dla swojej partnerki. Niestety, w Polsce pary jednopłciowe nie mają żadnych praw. Nie mogą uzyskać w szpitalu informacji o stanie zdrowia partnera/partnerki, gdyż nie są rodziną. Jeśli odziedziczą wspólny dom, a rodzina zmarłej osoby nie wnosi sprzeciwu, muszą zapłacić najwyższą stawkę podatku od spadku i darowizn.

Młode pokolenie nadzieją dla LGBTQA

Z pewnością prawa osób nieheteronormatywnych z czasem ulegną zmianie. Coraz więcej nastolatek nie wstydzi się tego, że jest w związku z kobietą. Ich rodzice o tym wiedzą i w pełni to akceptują. Chodzą nawet z córkami i ich partnerkami na marsze równości. Wśród najmłodszych grup wiekowych poziom tolerancji wobec mniejszości LGBTQA jest najwyższy. Gdy te osoby uzyskają pełnię praw wyborczych, mogą zacząć głosować na kandydatów i kandydatki, które chcą coś zmienić.