Zabiegi kosmetyczne już dawno przestały być wyrazem zbytkownego luksusu, stały się za to popularnym sposobem dbania o siebie. Peelingi i maseczki pozwalają zadbać o naskórek, sonoforeza i mezoterapia odżywiają głębsze warstwy skóry, depilacja daje możliwość pozbycia się niechcianego owłosienia, henna służy podkreśleniu naturalnego piękna, a manicure i pedicure, choć często mają też zastosowanie lecznicze, dają bardzo widoczne efekty estetyczne. Jak widać — możliwości jest mnóstwo!
Co kosmetyczka może robić w domu?
Bycie kosmetyczką wymaga pewnych przygotowań, jednak jest to praca, którą można wykonywać w domu. Oferty dojazdu do klienta nikogo już nie dziwią, podobnie jak kosmetyczki przyjmujące klientów we własnym domu. Choć na pierwszy rzut oka sprawa może wydawać się skomplikowana, to w gruncie rzeczy taka nie jest i każda zainteresowana osoba może z powodzeniem rozkręcić własny biznes — zarabiając z domu!
Salony kosmetyczne oferują w formie wizyty domowej nawet zabiegi z użyciem ultradźwięków, fal radiowych czy prądu, a także profesjonalne masaże. W dzisiejszych czasach sprzęt jest mobilny, a transport samochodem niedrogi, można więc z dosyć dużą pewnością powiedzieć, że odpowiedź na postawione w tytule pytanie brzmi: kosmetyczka może zrobić wszystko to, co zrobiłaby w salonie. Co jednak z jednoosobowymi biznesami, których właściciele — najczęściej właścicielki — nie mogą sobie pozwolić na wożenie ze sobą fotela i pięciu walizek ze specjalistycznymi aparatami od klientki do klientki?
Zabiegi na skórę: od oczyszczania po depilacje
Choć wykonanie mezoterapii mikroigłowej wymaga specjalnego szkolenia i oprzyrządowania, to już mezoterapię bezigłową czy sonoforezę — zabiegi służące odżywieniu głębszych warstw skóry — z powodzeniem wykonywać można w domu z użyciem poręcznego sprzętu. Również wszelkiego rodzaju peelingi i maski aplikować można poza salonem kosmetycznym.
Jedną z najpopularniejszych usług kosmetycznych są depilacje woskiem. Niezależnie czy chcemy się pozbyć włosów na nogach, rękach, twarzy czy w innych partiach ciała — z powodzeniem możemy robić to w domu. Przeprowadzenie depilacji nie jest trudne, skomplikowane, ani ryzykowne, wymaga jedynie pewnej ręki i wprawy.
Ręce, nogi, paznokcie i… brwi
Drugą grupą zabiegów domowych są zabiegi „paznokciowe”: manicure i pedicure. Niezależnie czy chodzi o zabiegi czysto estetyczne, czy te o charakterze leczniczym, kosmetyczka,o ile tylko dysponuje odpowiednim sprzętem i ma niezbędne umiejętności, może wykonać poza gabinetem. Wystarczy zwykły fotel czy stół z krzesłami i odpowiednio dużo ręczników papierowych, by wygodnie i profesjonalnie wykonać manicure czy pedicure.
Warto wspomnieć jeszcze o hennie: zabiegu nieinwazyjnym, prostym do wykonania, a jakże efektownym. Brwi to tylko detal, jednak wpływa znacząco na wygląd twarzy. Dlatego też wiele kosmetyczek ma hennę w swojej ofercie.
Kosmetyczka prowadząca własną działalność poza salonem kosmetycznym ma bardzo dużo możliwości. Tak naprawdę wystarczy się zdecydować, praktykować i zacząć zarabiać!