Ludzki mózg został tak ukształtowany, iż za piękne uważa to, co proporcjonalne. Nic dziwnego, że klepsydra uchodzi za idealny typ sylwetki. Nie oznacza to jednak, że pozostałe rodzaje budowy ciała są gorsze. Warto zaakceptować swoje ciało takim, jakim jest. Każda z nas posiada atuty, na których powinna się skoncentrować. Modowe triki pozwalają wyrównać proporcje sylwetki i uzyskać efekt klepsydry. Jakie wyróżniamy typy sylwetki?
Spis treści:
- Klepsydra, czyli idealny typ sylwetki
- Gruszka, czyli szersze biodra i węższe ramiona
- Sylwetka typu stożek
- Jakie ubrania dla kolumny?
- Sylwetka typu jabłko – jak ją ubrać?
Klepsydra, czyli idealny typ sylwetki
Klepsydra uchodzi za idealny typ sylwetki. Tutaj jednak musimy pamiętać o tym, że wyróżniamy dwa podtypy. Klepsydra drobna to panie, które mają ramiona tej samej szerokości co biodra, niewielki lub średni biust, wyraźne wcięcie w talii, płaski brzuch i długie nogi. To najbardziej pożądany typ budowy ciała. Klepsydra drobna jest proporcjonalna, na dodatek ma idealny brzuch, który może podkreślać na wiele sposobów. Może nosić wiele ciekawych krojów, przy czym powinna wystrzegać się raczej ubrań oversize, ponieważ ginie w nich ze względu na szczupłą budowę ciała. Poza tym ukrywanie tak idealnej sylwetki to grzech. Klepsydra drobna nosi ubrania w rozmiarze 34 lub 36. Klepsydra krągła to panie o większych rozmiarach, które mają ramiona tej samej szerokości co biodra, wyraźne wcięcie w talii, spory biust. Mogą też mieć lekko wystający brzuszek. Niemniej ich sylwetka również jest przepiękna. Takie kobiety świetnie wyglądają w ubraniach podkreślających ich kształty. Lekko wystający brzuszek czy większy rozmiar nie powinien ich skłaniać do ukrywania się pod luźnymi ubraniami. Krągła klepsydra prezentuje się bowiem bardzo zmysłowo i atrakcyjnie.
Gruszka, czyli szersze biodra i węższe ramiona
Gruszki często zarzucają sobie, że mają szerokie biodra. Tymczasem powinny spojrzeć na swoją sylwetkę z zupełnie innej perspektywy. Gruszki mają drobne ramiona, płaski brzuch i wyraźne wcięcie w talii. Ich biodra wydają się nieco krąglejsze na tle wąskich ramion. Ich sylwetka również jest szalenie kobieca i seksowna. Nie należy jej ukrywać pod luźnymi ubraniami. Gruszki powinny natomiast unikać dzwonów i szerokich spodni, które dodatkowo dodają objętości ich dolnej części sylwetki. Natomiast świetnie wyglądają w rurkach. W celu wyrównania proporcji, jeśli czują takową potrzebę, mogą sięgać po bluzki z bufkami i falbankami. Te bowiem dodają objętości górnej części sylwetki.
Sylwetka typu stożek
Sylwetka typu stożek charakteryzuje się tym, że ma szersze ramiona niż biodra. Istnieją dwa podtypy. Pierwszy ma nie tylko szersze ramiona, ale też spory biust. Drugi natomiast bardzo szczupłą sylwetkę z mocniej zarysowanymi ramionami. W obu przypadkach w celu przybliżenia się do klepsydry należy mocniej podkreślać dół sylwetki. Góra powinna być gładka i stonowana, wolna od bufek. Dobrze sprawdzą się natomiast bluzki i swetry z nietoperzowymi rękawami. Także rękaw typu dzwon wyrównuje proporcje sylwetki. Stożek powinien stawiać na rozkloszowane spódnice i sukienki, które dodają objętości w biodrach. Przy tym typie sylwetki sprawdzają się również spodnie z kwiatowym printem. Objętości biodrom dodadzą także ozdobne guziki, które podkreślają krągły kształt tej części ciała. Dzwony oraz spodnie typu marchewka, które wyraźnie podkreślają talię i są luźniejsze na wysokości bioder, wyrysowując tę część ciała, stanowią idealne rozwiązanie. Stożek może zaszaleć z kolorami spodni i stawiać na te w jasnym odcieniu. W jego przypadku góra powinna mieć charakter bazowy.
Jakie ubrania dla kolumny?
Kolumna to typ sylwetki, który nie ma wyraźnego wcięcia w talii. Jej biodra i ramiona są tej samej szerokości co pas. W rezultacie kolumna musi sobie wyrysować klepsydrę. W jej przypadku sprawdzają się sukienki, które wiążemy w talii za pomocą paska. Ważne, aby zarówno góra, jak i dół nadawały sylwetce objętości, były nieco luźniejsze. Trzeba jednak uważać na ubrania wykonane ze zbyt cienkich tkanin. Tutaj bowiem rozkloszowany dół może nie trzymać formy i obnażać słabe strony klepsydry. Ten typ sylwetki zazwyczaj ma długie i zgrabne nogi, dobrym pomysłem jest zatem noszenie krótkich sukienek i spódniczek.
Sylwetka typu jabłko – jak ją ubrać?
Sylwetka typu jabłko nie jest łatwa. Mamy tutaj bowiem do czynienia z sytuacją, gdy biust jest spory, brzuszek lekko wystający, a nogi zgrabne. Aby wyrównać proporcje sylwetki, warto wybierać tuniki odcinane pod biustem oraz jasne rurki. Te ostatnie wyrównają proporcje nóg, nadadzą im nieco objętości, aby figura wyglądała lepiej. Jabłko powinno postawić na mocną i wyrazistą biżuterię.