Moda

Jak nosić zieleń?

Jak nosić zieleń

Zdjęcie autorstwa Julia M Cameron z Pexels

Za sprawą domu mody Bottega Veneta zieleń stała się niezwykle modna w tym sezonie. Światowi projektanci stawiają na tę jasną, ciepłą, o wysokim stopniu nasycenia. W naszym artykule podpowiadamy, jak nosić zieleń i komu ona pasuje.

Spis treści:

  1. Czy zieleń to chłodny kolor?
  2. Komu pasuje zieleń lansowana przez Bottega Veneta?
  3. Jakie odcienie zieleni pasują wiośnie?
  4. Jakie odcienie zieleni dla lata?
  5. Oliwkowa zieleń idealna dla jesieni
  6. Nasycona i chłodna zieleń wpadająca w morską tonację
  7. Jak nosić zieleń?

Czy zieleń to chłodny kolor?

Zieleń to kolor, który zaliczamy do chłodnych. Jednak wszystkie barwy mają odcienie. Jedne z nich wypadają bardziej ciepło, drugie wpisują się w chłodną tonację. Nie inaczej jest w przypadku zieleni. Ta znajduje się na styku koła kolorów. Graniczy z kolorami ciepłymi.

Komu pasuje zieleń lansowana przez Bottega Veneta?

Dom mody Bottega Veneta w tym sezonie stawia na ciepłą zieleń o wysokim stopniu nasycenia, która jest stosunkowo jasna. To trudny kolor do noszenia, ponieważ pasuje tylko nielicznym. Na ubrania w tym odcieniu zieleni pozwolić może sobie kontrastowa wiosna i kontrastowa zima. W ich przypadku wygląda on bardzo dobrze przez kontrast, jaki tworzy. Pozostałe typy kolorystyczne powinny jednak postawić na dodatki w najmodniejszym odcieniu zieleni. Torebka czy buty nie znajdują się tuż przy twarzy, dlatego też nie wpływają negatywnie na odbiór naszej urody.

Jakie odcienie zieleni pasują wiośnie?

Wiosna to ciepły typ kolorystyczny, dlatego też dobrze wygląda w jasnych odcieniach zieleni. Pasuje jej nawet ta, która wpada w żółtą tonację. Wiosnę takie odcienie ożywiają i dodają jej dziewczęgo uroku. Może nosić ją blisko twarzy i łączyć z beżami oraz brązami. Dzięki temu powstaje spójna kompozycja kolorystyczna. Beż czy brąz nieco studzi żywiołowy charakter jasnej zieleni.

Jakie odcienie zieleni dla lata?

Lato to chłodny typ urody, dlatego też lepiej wygląda w pistacji czy morskim wydaniu zieleni. W przypadku pań obdarzonych tym typem urody lepiej sprawdzą się lekko zgaszone odcienie.  Lato nie wygląda bowiem dobrze w żywych, nasyconych kolorach. Woli te lekko poszarzałe czy rozbielone.

Oliwkowa zieleń idealna dla jesieni

Jesień to ciepły typ urody, jednak w przeciwieństwie do wiosny preferuje raczej ciemniejsze i bardziej zgaszone odcienie zieleni. Świetnie wygląda w oliwce, ale też w butelkowej zieleni. Ta ostatnia pasuje wielu typom kolorystycznym. Choć butelkowa zieleń najlepiej komponuje się z ciemną jesienią, to może pozwolić sobie na nią również zima.

Nasycona i chłodna zieleń wpadająca w morską tonację

Zima to chłodny typ urody, który lubi kontrasty i wysoki stopień nasycenia. Z tego powodu może sięgać po butelkową zieleń od ciemnej jesieni oraz mocną zieleń lansowaną przez dom mody Bottega Veneta. Jednak zima najlepiej wygląda w morskiej zieleni, a nawet w turkusie. To kolory powstałe z wymieszania niebieskiego z zielonym. Są bardzo chłodne i mocno nasycone. W rezultacie kontrastowa zima wygląda w nich rewelacyjnie.

Jak nosić zieleń?

Jeśli zastanawiasz się, jak nosić zieleń, musisz uświadomić sobie, że ten kolor występuje w naturze i doskonale łączy się z wieloma barwami. Butelkowa zieleń pasuje do fioletu, ale też dobrze komponuje się z żółtym czy musztardowym. Można ją zestawić także z fuksją czy kobaltem. Te ostatnie, odważne i mocne połączenia pasują jednak tylko kontrastowej zimie. Ona może pozwolić sobie na mocne zestawienia. Dobrze wygląda też w fiolecie i słonecznym wydaniu żółci. Natomiast kolor musztardowy wydaje się godny polecenia dla wiosny i jesieni. Lato i jesień docenią spokojniejsze zestawienia. W ich przypadku zieleń dobrze wygląda w towarzystwie szarości, brązu czy beżu.  Lato dobrze wygląda w odcieniu pistacjowym, który z kolei pasuje do błękitnych dodatków wpadających w szare tony.

Dodaj komentarz