Zdrowie

Jak stosować profesjonalną poduszkę do siedzenia?

Jak stosować profesjonalną poduszkę do siedzenia

Nasze ciała są w obecnych czasach narażone na wiele napięć i dyskomfort spowodowany niewłaściwą postawą. Podczas długich godzin pracy przed komputerem, kręgosłup może boleć, a mięśnie domagać się uwagi. Z pomocą przychodzą profesjonalne poduszki ortopedyczne.

Dlaczego potrzebujesz profesjonalnej poduszki do siedzenia?

Jeśli wiele godzin spędzasz w pracy w pozycji siedzącej, z pewnością zaopatrzyłeś się już w specjalne krzesło ergonomiczne, które sprawi, że dyskomfort jest mniejszy, a Ty możesz zająć się pracą, nie zwracając uwagi na bolący kręgosłup. Krzesło to jednak nie wszystko. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swój krzyż i kręgosłup, powinieneś zaopatrzyć się także w profesjonalną poduszkę do siedzenia. Specjalistyczna poduszka do siedzenia znajduje zastosowanie w rehabilitacji kręgosłupa i nóg (sprawdź na mildis.pl).

Działanie poduszek terapeutycznych opiera się przede wszystkim na balansie ciała i równoważeniu jego napięć. Poprzez odpowiednie ułożenie poduszki, równomiernie rozkładamy nacisk na poszczególne części ciała, nie obciążając poszczególnych kręgów.

Rodzaje poduszek do siedzenia

Spośród wielu rodzajów poduszek do siedzenia wyróżniamy kilka różnych typów poduszek terapeutycznych. Plecy, a zwłaszcza dolną część kręgosłupa, podeprze poduszka lędźwiowa, której celem jest wypełnienie przestrzeni pomiędzy lędźwiami a oparciem na przykład fotela. Taki rodzaj wsparcia jest niezwykle ważny, ponieważ zmniejsza napięcie powstałe w na skutek przerwy między oparciem krzesła a plecami.

Zbalansować kręgosłup i zmniejszyć napięcia pozwala również poduszka ergonomiczna KLIN, którą układa się wyższym bokiem przy oparciu, a niższym na skraju krzesła czy fotela. Poprzez specjalne ułożenie, poprawia ona pozycję i wzmacnia komfort.

Bardzo ciekawą formą poduszki do siedzenia jest poduszka sensomotoryczna, która stymuluje ruch kręgosłupa dzięki swojej „konsystencji”. Jej ułożenie na siedzisku sprawia, że osoba siedząca na poduszce jest w ciągłym, słabo odczuwalnym ruchu, co wymusza pewnego rodzaju balans ciała oraz poruszanie się poszczególnych kręgów. Może ona być wyposażona w specjalne wypustki do masażu i bardzo często używa się jej do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki do siedzenia?

Odpowiednie, profesjonalne poduszki do siedzenia to takie, których będziesz mógł używać przez wiele lat. Warto zwrócić więc uwagę na wszelkie niuanse, zanim zdecydujesz się na zakup.

Dobra poduszka rehabilitacyjna powinna przede wszystkim dobrze dopasowywać się do ciała, a jednocześnie je modelować. Do tego potrzebny jest jej odpowiedni kształt i dobry materiał, z którego jest wykonana. Ponieważ poduszka taka jest w bardzo bliskim kontakcie z Twoją skórą, warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby tkanina, z której jest zrobiona była jak najbardziej ekologiczna, i najlepiej hipoalergiczna.

Wybór dobrej poduszki do siedzenia to krok do zadbania o siebie podczas wielogodzinnej pracy siedzącej. Warto dać sobie tę troskę – zdrowie w końcu mamy tylko jedno, a wygodna postawa i zadbany kręgosłup odwdzięczy się nam w przyszłości.

Dodaj komentarz