Psychologia

Jak sprawić, aby mężczyzna za tobą tęsknił?

Jak sprawić, aby mężczyzna za tobą tęsknił

Zdjęcie autorstwa Renan Lima z Pexels

Gdy jesteśmy z kimś w bliskiej relacji, czujemy się zakochane, to tęsknimy za widokiem tej wyjątkowej osoby. Nie zawsze jednak to uczucie zostaje odwzajemnione. Nie oznacza to jeszcze, że gdy mężczyzna nie tęskni za kobietą, to jej nie kocha. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być bardzo złożone. Podpowiadamy, jak sprawić, aby mężczyzna za tobą tęsknił.

Czy dajesz mężczyźnie wolną przestrzeń?

Niektórzy mężczyźni nie tęsknią za kobietą, ale wolnym popołudniem. Niestety, panie mają często tendencję do oplatywania swoich wybranków niczym bluszcz. Ci czują się zniewoleni. Każdą wolną chwilę muszą spędzać z partnerką. To nie pozostawia przestrzeni na tęsknotę. Często natomiast staje się źródłem znudzenia i frustracji. Każdy z nas potrzebuje realizować się także autonomicznie, jako jednostka. Trzeba umieć znaleźć balans między czasem spędzanym razem a osobno. Gdy wszystko robimy razem, chodzimy na zakupy, do przyjaciół, gotujemy etc., to dość szybko dopada nas nuda. Przestajemy doceniać drugą osobę, traktujemy ją tak samo jak mebel, który od lat stoi w salonie.  Jeśli chcesz, aby on za tobą zatęsknił, daj mu wolną przestrzeń. To bardzo opłacalne rozwiązanie, ponieważ zwiększa szanse związku na przetrwanie.

Czy nie zarzucasz mężczyzny wiadomościami?

Bardzo często zakładamy, że zasypując mężczyznę wiadomościami, budujemy z nim bliską relację. W rzeczywistości jednak możemy sprawiać, iż poczuje się osaczony. Trudno o tęsknotę, gdy ktoś jest z nami 24 godziny na dobę. Nawet jeśli nie fizycznie, to wirtualnie za pośrednictwem SMS-ów. Jeśli zarzucasz mężczyznę wiadomościami, przestań to robić. Pozwól mu od siebie odpocząć. Skup się na swojej pracy czy rozmowie z przyjaciółką. Przymierz spokojnie ubrania w sklepie. Idź sama na zakupy spożywcze.

Czy każde z was  ma czas dla siebie?

Zdobywajcie nowe doświadczenia, lecz niekoniecznie razem. Możesz nadal spotykać się z przyjaciółkami, a on wychodzić z kumplami. Możecie wyjechać na weekend osobno. Możecie osobno spędzić wakacje lub mieć czas tylko na swoje pasje, w których nie uczestniczy druga połówka. Każdy z was powinien mieć własną przestrzeń i zdobywać w niej nowe doświadczenia. Dzięki temu rozwiązanie fascynacja w związku tak szybko nie obumrze.

Tęsknota rodzi się, kiedy jest na nią miejsce

Podsumowując, pamiętajmy o tym, że tęsknota rodzi się tam, gdzie jest na nią miejsce.  Jeśli całe dnie spędzamy razem, ciągle do siebie piszemy i dzwonimy, to w końcu się sobą znudzimy. Ten mechanizm zachodzi zawsze, niezależnie od naszej atrakcyjności. Mogłybyśmy wyglądać jak Angelina Jolie i mieć równie fascynującą osobowość, ale coś, co mamy na co dzień, szybko się nudzi. Bardziej doceniamy to, za czym przychodzi nam czasem zatęsknić i zaczekać.

Dodaj komentarz