W słoneczną niedzielę 25 maja 2014r. na warszawskim Torwarze odbyła się I edycja Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego. Mimo tak pięknej pogody, wolnego dnia od pracy, na kongresie pojawiło się ok. 120 osób z branży kosmetycznej.

Każdy uczestnik kongresu przy rejestracji otrzymał materiały kongresowe oraz upominek firmy CLARENA, która była głównym fundatorem nagród dla uczestników kongresu.

Kongres rozpoczął się o godzinie 10:00 wykładem Pani Magdaleny Hafezi-Chojeckiej na temat Wizji polskiej podologii – uczestnicy dowiedzieli się mi.in. kim jest podolog i jak ważny jest to w dzisiejszych czasach zawód.

Kolejny wykład poprowadził Pan Piotr Bielawski, który przekazał uczestnikom wiele informacji na temat Klamr ortonyksyjnych i technik ortonyksyjnych w podologii.

Następnie rozpoczęły się dwa wykłady z zakresu makijażu.

Jako pierwsza swój wykład pt. Bądź na czasie z makijażem permanentnym poprowadziła Pani Ewa Chorąży z Europejskiego Centrum Szkoleniowego Perfectum. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem i zakończył się dyskusją na temat przypadków gabinetowych związanych z makijażem permanentnym. Pani Ewa udzieliła każdemu uczestnikowi profesjonalnej odpowiedzi z zakresu makijażu permanentnego.

Drugi wykład z zakresu makijażu poprowadziły Pani Agnieszka Podolecka i Pani Anna Kołodziej.

Uczestnicy poznali historię i podstawy modnego dziś makijażu w stylu Pin Up Girl.

Po wykładzie Pani Agnieszki i Pani Anny można było skorzystać z makijażu w stylu Pin Up Girl oraz innych atrakcji przygotowanych przez Wystawców kongresu tj. bezpłatnych konsultacji podologicznych, masażu w fotelu masującym.

Po przerwie pełnej atrakcji rozpoczął się wykład na temat Aromaterapii w walce z cellulitem, który poprowadziła Pani Anna Głuszek.

Pani Anna przygotowała kilka mieszanek aromaterapeutycznych na cellulit, których piękny zapach rozprzestrzeniał się po całej sali. Następnie Pani Anna zaprosiła dwie ochotniczki do samodzielnego przygotowania takiej mieszanki, którą potem mogły zabrać ze sobą do domu.

Kolejny wykład przeprowadziła dermatolog Pani dr Małgorzata Gaworczyk z firmy Beta-Skin. Pani dr Gaworczyk opowiedziała o formule ”beta-skin” zwartej w produktach BETA-SKIN, która wpływa bardzo korzystnie na najczęstsze zapalne dermatozy skórne.

Bardzo interesującym wykładem był kolejny wykład na temat tego Co kryją kosmetyki prawda i mity. Wykład poprowadziła Pani Monika Ceregro z Dr. Baumann Cosmetic. Wykład obfitował w bardzo merytoryczne treści i wywołał ogromne poruszenie na sali. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i zapamiętali, że należy zawsze czytać skład kosmetyków i wybierać kosmetyki bez konserwantów, zawierające składniki naturalne, identyczne z obecnymi w skórze.