Pomarańczowa skórka to zmartwienie większości kobiet. Kiedy raz się pojawi, bardzo ciężko się jej pozbyć. Sięgamy po kremy, diety, ćwiczenia fizyczne, jednak na efekty trzeba bardzo długo czekać. Zabiegi endermologii mogą przyspieszyć proces usuwania cellulitu i już po jednym zabiegu dać zaskakujący efekt idealnej skóry.
Próżnią i naciskiem
Nawet najlepsze kremy ujędrniające nie będą w stanie usunąć cellulitu w stu procentach. Przyczyną jest sama skóra, która ogranicza przepuszczanie do swojego wnętrza składników kremów. Próbujemy oddziaływać na cellulit z zewnątrz, tymczasem aby móc skutecznie się go pozbyć, konieczne jest działanie od jego najgłębszych części. Kremy nie dają takiej możliwości. Dopiero połączenie ich z dietą i wysiłkiem fizycznym powoli, stopniowo zacznie cellulit zmniejszać. Niestety, jest to długotrwały proces, którego efekty będzie można zauważyć dopiero po długim czasie. Często brak widocznych efektów jest przyczyną zniechęcenia i zaprzestania diety i ćwiczeń. W takiej sytuacji cellulit nie tylko nie znika, ale i rośnie.
Sekret endermologii to specjalnie skonstruowane urządzenie masujące – endermolab. Wykorzystuje ono dwie najskuteczniejsze metody do oddziaływania na cellulit – nacisk i zassanie skóry. Twórca endermolabu, Louis Guitay, wykorzystał do stworzenia urządzenia swoje doświadczenia z pobytu w szpitalu. Zauważył, że najskuteczniejsze masaże podczas rehabilitacji były jednocześnie silne i głębokie. Endermolab ma naśladować masażystę, którego dłonie poruszają się często niezależnie od siebie.
Opis zabiegu
Zabieg endermologii wykonywany jest przez doświadczonego terapeutę. Pacjent podczas zabiegu przebrany jest w specjalny kostium, mocno przylegający do ciała. Urządzenie będzie samo sterowało naciskiem głowic i siłą podciśnienia. Terapeuta ma za zadanie kontrolować pracę urządzenia i prowadzić głowice po ciele pacjenta. Przez około pół godziny wybrane partie ciała zostają dogłębnie rozmasowane. Terapeuta dysponuje dużym zestawem różnych modułów zabiegowych i głowic, dzięki którym można na różne sposoby oddziaływać na różne partie ciała. Endermologia to nie tylko rozmasowywanie cellulitu, ale również zabiegi pielęgnacyjne twarzy, brzucha, dekoltu itp.
Endermolab nie tylko rozmasowuje dogłębnie wybrane obszary ciała. Poprawia ukrwienie, oczyszcza organizm z toksyn. Naskórek podczas masażu nie ulega uszkodzeniu, pomimo silnego nacisku rolek i zasysania podciśnieniem fragmentów tkanki. Przed uszkodzeniem chroni go kostium, który zapewnia odpowiedni poślizg rolkom endermolabu. Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Warto jednak zaznaczyć, że większa ilość tego typu masaży utrwala efekty i wpływa ogólnie pozytywnie na organizm. Często konieczny jest cykl kilkunastu zabiegów w celu osiągnięcia upragnionego efektu.
Niestety, nie każdy może poddać się zabiegom endermologii. Przeciwwskazaniami są choroby krążenia – zwłaszcza żylaki i naczyniaki, zapalenie żył. Również panie w ciąży i w okresie laktacji nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Osoby w trakcie leczenia nowotworowego również powinny się wstrzymać.