Dlaczego warto nosić luźne ubrania

Luźne ubrania stały się ostatnio bardzo popularne. Krój oversize możemy podziwiać na wybiegach największych domów mody.  Coraz częściej decydują się na nie także influencerki modowe. Dlaczego warto nosić luźne ubrania?

Luźniejsze ubrania są wygodniejsze

Niegdyś nosiło się bardzo dopasowane ubrania. Dotyczyło to zarówno bluzek, jak i spodni, swetrów czy kurtek. W rezultacie ciężko było się poruszać w kilku warstwach tak dopasowanych ubrań. Krępowały one ruchy, nierzadko przy podnoszeniu ręki, ciągnęły nas na wysokości pachy, powodując ogromny dyskomfort. Luźne ubrania nigdzie się nie wpijają w ciało, nie cisną nasz też w biust czy brzuch, który zaokrąglił się po spożyciu obiadu. Komfort jest tym, co coraz bardziej doceniamy. Osoby, które mają wrażliwą skórę, często mają bolesne odciski po całym dniu noszenia dopasowanych ubrań.

Luźniejsze ubrania nie podrażniają skóry

Kiedy ubranie jest bardzo przylegające do ciała, a jego jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, pojawia się ryzyko podrażnień. Drapiący dla skóry może okazać się sam materiał, z którego uszyto daną bluzkę czy sukienkę. Spory problem coraz częściej stanowią też nicie. Zbyt twardy i szorstki szew może skutecznie podrażniać skórę. Przy luźnych ubraniach gorsza jakość wyrobu nie jest aż tak wyczuwalna dla naszej skóry.

Luźne ubrania nie podkreślają niedoskonałości sylwetki

Gdy decydujemy się na luźną sukienkę, nie musi być ona od razu kroju oversize, po prostu nie opina naszej sylwetki, to nie widać naszego brzuszka, gdy zjemy nieco więcej i ten się zaokrągli. Czasem tyjemy też nierównomiernie, przez co tkanka tłuszczowa odkłada nam się na ramionach. Obcisłe kroje lubią ją podkreślać, wprawiając nas w jeszcze większe kompleksy.

Luźne ubrania pozwalają założyć więcej warstw

Luźniejsze ubrania są wskazane, zwłaszcza w przypadku okryć wierzchnich. Te zbyt dopasowane nie pozwalają bowiem założyć grubszego swetra czy bluzy. W rezultacie, gdy nadejdą tęgie mrozy, marzniemy i chorujemy. Można temu zapobiec, zawczasu wybierając kurtkę czy płaszcz, które mają nieco luzu. Gdy są zbyt obcisłe, zawsze możemy sięgnąć po tę samą rzecz w rozmiarze większym od tego, który nosimy standardowo.