Zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest prawidłowe mycie naszych włosów. Podczas tego z pozoru prozaicznego zabiegu pielęgnacyjnego dobrze przestrzegać kilku podstawowych zasad, takich jak: odpowiedni dobór preparatów myjących, używanie dedykowanej naszym włosom odżywki, delikatne mycie włosów i skóry głowy, a także prawidłowe odsączenie nadmiaru wody bawełnianym ręcznikiem.
Profesjonalne kosmetyki do włosów można kupić w wielu salonach fryzjerskich: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394. Oprócz tych zasad niezwykle ważna jest także temperatura wody, którą myjemy skórę głowy i włosy.
Jak często myć włosy?
To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, a odpowiedź na nie wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Od tego, z jaką częstotliwością myjemy włosy, zależy w głównej mierze ich kondycja, a także hormony, dieta, a nawet geny. Włosy powinniśmy myć średnio co 2 dni, jednak jeśli tego wymagają, powinniśmy to robić nawet codziennie. W takim wypadku ważny jest jednak dobór odpowiednich kosmetyków, które kupić możemy np. w salonach fryzjerskich Jean Louis David lub poprzez aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.
Jaka jest optymalna temperatura do mycia włosów?
Mycie włosów w ciepłej lub gorącej wodzie to duży błąd. Nie dość, że narażamy skórę naszej głowy na poparzenia, to dodatkowo sprawiamy, że włosy po jakimś czasie mogą stać się suche oraz stracić naturalny blask. Dodatkowo gorąca woda nie domyka łusek włosów, sprawiając, że są one dużo bardziej podatne i narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Temperatura wody jest szczególnie ważna przy ostatecznym spłukiwaniu z nich wszystkich używanych przez nas preparatów. W poprzednich etapach nie ma aż tak istotnego znaczenia, jednak mimo wszystko warto wystrzegać się zbyt wysokiej temperatury. Do ostatecznego spłukiwania kosmetyków pielęgnacyjnych, a więc najczęściej odżywki, najlepiej użyć letniej lub chłodnej wody. Ma ona świetny wpływ na nasze włosy, domykając ich łuski, ale także na skórę głowy, poprawiając jej krążenie.