Dlaczego nie należy proponować spotkania mężczyźnie

Żyjemy w XXI wieku, dlatego coraz chętniej korzystamy ze zdobyczy równouprawnienia. To dobrze, że potrafimy walczyć o kierownicze stanowiska i władzę w państwie. Jest jednak pewna materia, w której nie warto wykazywać się inicjatywą. Dlaczego nie należy proponować spotkania mężczyźnie?

Mężczyźni traktują kobiety proponujące spotkanie jako łatwe

Choć żyjemy w XXI wieku, mężczyźni wciąż źle postrzegają kobiety proponujące spotkanie. Jawią im się jako łatwa zdobycz lub desperatki. Może on na początku się ucieszy, że jest tak atrakcyjny, że kobiety same do niego lgną, proponując randkę, jednak po chwili dojdzie do chwili, że woli sam zdobywać. Nie spodoba mu się to nagłe odwrócenie ról. On woli sam zagadać, wyjść z inicjatywą, niż być w tym wyręczony, bowiem wówczas czuje się pozbawiony męskości i siły sprawczej.

Wychodzenie z inicjatywą sprawia, że on obrasta w piórka

Nie karm jego próżnego ego, latając za nim i proponując mu spotkania. Niech w kontaktach z tobą nie czuje się zbyt pewny siebie. To sprawi, że będziesz miała dobrą propozycję negocjacyjną. Niech on nie stroszy piórek, tylko się stara.  Inaczej zyskasz partnera, który będzie czuł nad tobą przewagę i chętnie ją wykorzystywał, chociażby w codziennym życiu do ugrania pewnych spraw dla siebie.

Osoba proponująca spotkanie staje się słabszą stroną

Pamiętaj, że gdy to ty zabiegasz o jego uwagę, ustawiasz samą siebie na gorszej pozycji. Jesteś stroną, której bardziej zależy, która doprasza się o uwagę. On może to wykorzystać do tego, aby wymusić na tobie działania, na które wcale nie masz ochoty. Gdy poczuje się zbyt pewny w tej relacji, może przestać cię szanować i flirtować z innymi w mniej lub bardziej otwarty sposób.

Powinnaś być dla niego wyzwaniem

Im większym wyzwaniem jest kobieta, tym atrakcyjniejsza wydaje się w oczach mężczyzny. Niech to on zabiega o kontakt i spotkanie. Nie zawsze zgadzaj się na zaproponowany termin, zwłaszcza gdy coś naprawdę ci nie pasuje. Pokaż, że masz swoje życie i sprawy, lubisz siebie i szanujesz. Bądź dla niego wyzwaniem, niech nie czuje, że ma cię w garści.

Nie stawiaj siebie w niezręcznej sytuacji

Dopraszając się spotkania z facetem, stawiasz samą siebie w niezręcznej sytuacji. On może ci odmówić, a  odrzucenie jest mało przyjemne. Korzystaj z tego, że wciąż panuje przeświadczenie, że to facet ma zabiegać o kobietę.