Zdrowie

Dieta sirtfood – na czym polega i komu jest polecana?

Dieta sirtfood

Opracowana przez Aidana Gogginsa i Glena Mattena dieta sirtfood, która zyskała w ostatnich latach dużą popularność, to plan żywieniowy oparty przede wszystkim na produktach żywieniowych zawierających polifenole. Są to związki organiczne, które nie tylko wykazują właściwości antyoksydacyjne, ale także mogą wspomagać odchudzanie. Na czym tak naprawdę polega dieta sirtfood i komu jest polecana? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule!

Czym jest dieta sirtfood?

Wiesz już, że dieta sirtfood to sposób odżywiania, w którym główną rolę grają polifenole. Dlaczego właśnie one? Jak się okazuje – związki chemiczne, które występują naturalnie w roślinach, mają ogromny wpływ na aktywację sirtuin. To właśnie te białka zostały okrzyknięte mianem genu szczupłości i młodości, ponieważ nie tylko poprawiają zdrowie i samopoczucie, ale także okazują się pomocne podczas zrzucania nadprogramowych kilogramach.

Dieta sirtfood zakłada przede wszystkim ograniczenie kalorii, które zdecydowanie ma ogromny wpływ na możliwość redukcji masy ciała. W codziennym jadłospisie powinny znaleźć się głównie warzywa i owoce zawierające polifenole. Nie może zabraknąć także orzechów czy przypraw. Do produktów spożywczych, które są uważane za najlepsze aktywatory sirtuin, zaliczamy między innymi kapary, kakao, kawę, jarmuż, pietruszkę, rukolę, soję, oliwę z oliwek, zieloną herbatę, grykę, daktyle, truskawki czy orzechy włoskie.

Zielone koktajle jako podstawa diety sirtfood

Aby przejść na dietę sirtfood z prawdziwego zdarzenia, nie wystarczy włączyć do codziennego jadłospisu wymienionych wyżej produktów. Podstawą planu żywieniowego opracowanego przez Gogginsa i Mattena są zielone koktajle, które należy spożywać trzy 3 dziennie przez pierwsze 3 dni. Oprócz nich powinno się zjeść jeden normalny posiłek, najlepiej przygotowany zgodnie z przepisami dostępnymi w książce autorów diety sirtfood.

Po 3 dniach następuje zwiększenie kaloryczności dziennego jadłospisu do 1500 kcal. Zamiast 3 koktajli spożywa się już 2 oraz dodaje się drugi normalny posiłek. Kolejny etap diety sirtfood trwa 14 dni. W jego trakcie należy pić 1 warzywno-owocową mieszankę na dobę oraz zjadać 3 dania przygotowane ze składników bogatych w polifenole. Warto pamiętać, że ostatni posiłek powinno się zjeść najpóźniej do godziny 19.

Dieta sirtfood – dla kogo?

Dieta sirtfood jest polecana przede wszystkim osobom, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Warto jednak pamiętać, że ze względu na duże ograniczenie kaloryczności dziennych posiłków, stosowanie tego planu żywieniowego może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli chcesz stracić na wadze, to o wiele lepszym wyborem będzie odpowiednio zbilansowana, pożywna i zawierająca wszystkie składniki odżywcze dieta, którą zamówisz na przykład tutaj.

Dodaj komentarz