depilacja łona

Wraz z nadejściem lata chętnie odsłaniamy ciało. Kobiety lubią się opalać, odpoczywając na plaży. Co zrobić, aby strój kąpielowy nie odsłaniał zbędnego owłosienia?

Owłosienie można usuwać na różne sposoby. Dużą popularnością cieszy się depilacja brazylijska, która polega na usuwaniu włosków z okolic intymnych za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Ginekolodzy zalecają zachowanie wąskiego paska nad łechtaczką. Całkowita likwidacja owłosienia może zakończyć się podrażnieniem.

Przebieg depilacji

Wosk, wykorzystywany w depilacji brazylijskiej, jest oparty na wosku pszczelim. Osoby uczulone na ten składnik mogą skorzystać z dobrodziejstw pasty cukrowej. Z kolei pojedyncze włoski usuwa się przy pomocy pęsety.

Depilacja łona nie jest nowym pomysłem. W starożytności mieszkanki Morza Śródziemnego usuwały owłosienie z okolic intymnych. Ten zwyczaj praktykowano ze względów religijnych i higienicznych. Pod koniec lat 80. XX wieku siedem sióstr, pochodzących z Brazylii, otworzyło w Nowym Jorku salon, w którym przeprowadzano depilację okolic intymnych.