profesjonalne gorsety wyszczuplające
Fotografia dostarczona przez partnera

Historia gorsetu sięga XIV wieku. Początkowo miał on za zadanie usztywnić korpus, uwydatnić biust, podkreślić oraz wysmuklić linię talii. Współcześnie gorsety pełnią różnorodne role. Mogą stanowić element bielizny o funkcji czysto estetycznej, mogą też pomóc w ukształtowaniu sylwetki, tak by dobrze prezentowała się np. w wieczorowej sukni. Niektórzy z powodu problemów zdrowotnych stosują gorsety ortopedyczne. Jest też czwarty rodzaj gorsetów, czyli profesjonalne gorsety wyszczuplające, które naprawdę pomagają schudnąć.

Jakie gorsety wyszczuplające kupić?

Głównym zadaniem profesjonalnego gorsetu wyszczuplającego jest odpowiednie wymodelowanie sylwetki oraz redukcja obwodu talii. Efekt, jaki dzięki temu można uzyskać, to podniesiony biust, podkreślone wcięcie w talii, czyli upragniona przez wiele kobiet figura klepsydry. Wśród wielu osób krąży jednak mit, że noszenie tego typu gorsetów powoduje osłabienie mięśni brzucha i kręgosłupa, co może skutkować wadami postawy, a jest wręcz odwrotnie. Regularne stosowanie gorsetów damskich może przynieść bardzo pozytywne skutki, w tym odciążenie kręgosłupa i wzmocnienie mięśni brzucha. Oczywiście duże znaczenie ma to, czy dany gorset jest dobrej jakości. Chcąc mieć pewność, że ten element garderoby został odpowiednio wykonany, warto wybrać gorsety od specjalistów z Just Beck. Profesjonalne firmy zajmujące się tworzeniem bielizny wyszczuplającej i gorsetów zwracają szczególną uwagę na zastosowanie właściwej konstrukcji. Co to oznacza?

Gorsety, które pomagają schudnąć – czy to możliwe?

Jak już wspomnieliśmy, gorsety wyszczuplające muszą posiadać odpowiednią konstrukcję, a więc elementy odpowiedzialne za to, by gorset nie stracił kształtu, nawet po długotrwałym użytkowaniu oraz był bezpieczny dla użytkowniczki. Podczas noszenia gorsetu nie powinniśmy czuć dyskomfortu, żaden element nie powinien powodować bolesnych otarć ani wpijać się w ciało. Profesjonalne gorsety gwarantują wygodę i dyskrecję, gdyż są tak dopasowane, że nie widać ich pod ubraniem.

Bez wątpienia wiele pań zadaje sobie pytanie, jak to możliwe, że nosząc gorset wyszczuplający schudnę? Oczywiście samo noszenie gorsetu nie sprawi, że nagle stracimy wszystkie nadmiarowe kilogramy, ale może przyśpieszyć proces chudnięcia. Nosząc gorset mamy nieco ściśnięty tors, co powoduje, że w naturalny sposób będziemy jeść mniejsze posiłki, mając go na sobie. Ponadto do produkcji profesjonalnych gorsetów wykorzystuje się lateks, który dział na ciało trochę jak sauna, pobudzając je do aktywności termicznej, a co za tym idzie – szybszego spalania tkanki tłuszczowej, zwłaszcza podczas ćwiczeń.

Gorsety wyszczuplające – jak z nich korzystać?

Jak już pisaliśmy, gorsety wyszczuplające świetnie nadają się do zakładania pod sukienki, zwłaszcza gdy zależy nam, aby nasza sylwetka prezentowała się perfekcyjnie. Nie jest to jednak jedyny sposób ich wykorzystania. Tak naprawdę warto je nosić na co dzień, jest to zalecane przede wszystkim kobietom, które urodziły dziecko i są po okresie połogu. Profesjonalny gorset może im pomóc znacznie szybciej wrócić do formy.