Psychologia

Co zrobić, aby on cię szanował?

Co zrobić, aby on cię szanował

Kobiety często skarżą się na to, że ich facet w ogóle ich nie szanuje. W rezultacie czują się nieszczęśliwe, frustracja w nich narasta, ale nie robią nic, by przerwać to, czego nie akceptują. Co zrobić, aby on cię szanował?

Szanuj sama siebie

Pamiętaj, że ludzie szanują tych ludzi, którzy szanują samych siebie. Jeśli on zmienia godzinę spotkania, a ty zawsze to akceptujesz, to uczysz go, że twój czas niewiele dla ciebie znaczy. Jeśli zgadzasz się na seks, gdy on jest pijany, chociaż nie masz na to ochoty, pokazujesz mu, że akceptujesz takie sytuacje. Jeśli nie reagujesz na jego kąśliwe uwagi, pokazujesz mu, że może sobie na nie pozwolić. Gdybyś stawiała jasne granice i mówiła wprost, że nie będziesz tolerowała takiego zachowania, dałabyś mu szansę na zmianę.

Stawiaj mu jasne wymagania

Faceci potrzebują jasnych oczekiwań. Nie licz, że czegokolwiek się domyślą. Nawet gdy dla ciebie coś jest jasne jak słońce, dla niego wcale takie nie musi być. Chcesz, aby umawiał spotkanie z kilkudniowym wyprzedzeniem, to nie zgadzaj się na spontaniczną randkę i zaznacz, że wszystkie wyjścia wcześniej planujesz, bo szanujesz swój czas.

Kończ spotkanie, gdy zachowuje się niewłaściwie

Jeśli on okazuje ci brak szacunku, wyjdź z restauracji, jego mieszkania czy samochodu. W ten sposób jasno pokażesz mu, że nie akceptujesz takiego zachowania. On ma przestać tak postępować, bo nie więcej się nie zobaczycie. Wbrew pozorom radykalne kroki działają na większość facetów.  Uczą ich szacunku do kobiet jak mało co.

Nie pozwalaj sobie na wulgarne odzywki z jego strony

Faceci często pozwalają sobie na zbyt wiele. Odzywają się do nas w wulgarny sposób, urągający naszej godności. Gdy dostrzeżesz u niego niewłaściwe słownictwo, od razu sprowadź go na ziemię, mówiąc mu, że nie życzysz sobie takich tekstów. Tak może zwracać się do kumpli lub swoich koleżanek, ale nie do ciebie, bo sobie tego nie życzysz.

Dbaj o siebie i bądź pewna siebie

O szacunek najłatwiej walczyć, gdy jest się zadbaną, pewną swoich atutów kobietą. Gdy wiemy, że na tym facecie świat się nie kończy, bo możemy mieć każdego, w tym przystojniaka z dobrymi manierami. Świadomość alternatywy dodaje nam zdecydowania w stawianiu jasnych granic i wymaganiu od faceta określonych zachowań.

Nie rezygnuj ze znajomości z innymi ludźmi

Pamiętaj, aby nigdy nie rezygnować dla faceta z relacji ze znajomymi. Znajdź czas dla przyjaciół, wyskocz z nimi na pizzę, porozmawiaj przez telefon. Dzięki ich wsparciu łatwiej będzie ci przetrwać ewentualny szantaż emocjonalny z jego strony. Faceci często lubią mówić, że to ostatnie spotkanie albo ich ostatni telefon. Olej go, wyjdź ze znajomymi, a okaże się, że groźny amstaff przeobrazi się w spokojnego Burka.

Dodaj komentarz