rzucanie palenia

Nawet pomimo wielu bezskutecznych prób rzucenia palenia, nie warto się poddawać i z uporem dążyć do wyjścia z nałogu. Nigdy nie jest za późno by zadbać o zdrowie własne i innych, zrywając z uzależnieniem będącym przyczyną wielu groźnych chorób i złego samopoczucia. Nie wiesz jak ograniczyć ilość wypalanych papierosów, aż do całkowitego zaprzestania palenia? Zwróć uwagę na dostępne na rynku preparaty do nikotynowej terapii zastępczej.

Wielu palaczy, na skutek niepowodzeń związanych z rzuceniem palenia bez „wspomagaczy”, decyduje się stosować leki na rzucanie palenia. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę suplementów ułatwiających zerwanie z nikotynowym nałogiem. Uzależnienie od nikotyny jest bardzo silne, a wyjście z nałogu dodatkowo utrudniają takie czynniki jak brak wsparcia ze strony najbliższych czy przebywanie w środowisku, gdzie palenie papierosów jest normą. Stosując środki ułatwiające rzucanie palenia, szanse na wyrwanie się z sideł tego groźnego i uciążliwego nałogu znacznie wzrastają.

Jak działają leki na rzucenie palenia?

Tajemnicą skuteczności takich środków jak tabletki na rzucanie palenia czy gumy do żucia, jest zawartość nikotyny. Jednak dawka tej szkodliwej substancji jest znacznie mniejsza w tabletkach czy preparatach nikotynowych niż w papierosach. Co więcej, plastry nikotynowe czy gumy z nikotyną nie posiadają całego szeregu szkodliwych substancji, takich jak smoła czy dwutlenek węgla, które trafiają do naszych płuc w trakcie palenia papierosa. Nikotyna zawarta w preparatach uwalniana jest do krwi, dzięki czemu chęć sięgnięcia po papierosa znacznie się zmniejsza.

Warto wspomnieć, że preparaty do terapii nikotynowej dzielą się na dwie zasadnicze grupy: suplementy diety (wydawane bez recepty) oraz leki na rzucanie palenia, na które niezbędna jest recepta wystawiona przez lekarza. Dostępne bez recepty produkty takie jak tabletki z nikotyną, spray do ust czy gumy nikotynowe zawierają nikotynę i cytyzynę, natomiast leki na receptę zawierają inny rodzaj substancji czynnych – głównie wareniklinę i buropion.

Jak wybrać środek na rzucenie palenia?

Rozpoczynając swoją walkę z rzuceniem palenia, warto przygotować się na długi i często meczący, ale warty poświęcenia wysiłek. Stosowanie pastylek do ssania, plastrów czy gum z nikotyną stopniowo ogranicza chęć sięgnięcia po papierosa, jednocześnie zaspokajając poczucie głodu nikotynowego. Interesują cię środki ułatwiające rzucanie palenia? Zobacz tutaj.

Tekst sponsorowany