Catering dietetyczny

Problem otyłości na masową skalę pojawił się w naszym kraju dobrych kilka lat temu. Winne temu są różne czynniki, między innymi skłonności do spożywania dań typu fast food, czy siedzący tryb życia. Właśnie dlatego dietetycy wraz z przedsiębiorcami proponują rozwiązanie jakim jest dieta pudełkowa. To ona ma walczyć z szerzącą się otyłością, przy równoczesnym oszczędzaniu czasu zamawiającego.

Dieta pudełkowa, a organizacja dnia

Na początek kwestie praktyczne. Mowa tutaj przede wszystkim o oszczędności czasu jaką daje dieta pudełkowa. Po pierwsze osobie zamawiającej odchodzi planowanie i robienie zakupów spożywczych. Po drugie nie musi ona zastanawiać się nad stworzeniem menu, które byłoby odpowiednio zbilansowane. Po trzecie i dla większości najważniejsze, nie trzeba przyrządzać posiłków. Dzięki temu w kuchni można dostarczone danie tylko podgrzać i zjeść. Te wszystkie elementy, które odchodzą z planu dnia sprawiają, że pojawia się sporo niezagospodarowanego czasu. W związku z nimi nie trzeba już wcześniej wstawać, by przygotować śniadanie, ani szybko po pracy przyrządzać obiadu. Właśnie z tych powodów bardzo często korzysta się z szybkich dań określanych jako fast food. Tutaj ten problem przestaje istnieć.

Fit catering, a zdrowe odżywianie

Jak już wiemy, dieta pudełkowa potrafi zaoszczędzić sporo czasu, który można wykorzystać na rożne sposoby. Dobrze byłoby gdyby został on spożytkowany na aktywność fizyczną, która jest świetnym uzupełnieniem takiej diety. Dzięki niej sylwetka szybciej wraca do proporcjonalnych kształtów, a skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Co więcej fit catering bardzo dobrze wpływa na kondycję organizmu. Wszystko to za sprawą odpowiednio zbilansowanych i stworzonych ze świeżych i zarazem zdrowych produktów posiłków. Dzięki nim energia uwalniana jest przez cały dzień, a nie jak w przypadku żywności przetworzonej tylko przez kilka najbliższych godzin. Właśnie dlatego osoba przebywająca na diecie pudełkowej nie odczuwa głodu pomiędzy posiłkami i nie musi spożywać przekąsek. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba to powinna zastosować się do rad dietetyków i wybrać zdrowe produkty takie jak np. bakalie, czy chipsy warzywno – owocowe. Jako iż korzysta się z takiego cateringu zazwyczaj przez kilka miesięcy to po tym okresie istniałoby ryzyko wystąpienia tzw efektu jojo i szybkiego powrotu do złych nawyków. Okazuje się jednak, ze dzięki swoim zasadom dieta pudełkowa jest w stanie zaszczepić w organizmie zdrowe przyzwyczajenia. Jednym z nich jest spożywanie pięciu posiłków w regularnych odstępach czasu. Te powinny wynosić 3-4 godziny.

Catering dietetyczny

Jedzenie pudełkowe – jak i gdzie zamówić?

Jedzenie pudełkowe należy zamówić w firmie oferującej tego rodzaju usługi. Znaleźć taką można tak przez internet, jak i poprzez rozpytanie wśród znajomych. Wystarczy w każdym z tych przypadków pamiętać o regionie jaki nas interesuje np. https://www.eatzone.pl/pl-PL/Catering-dietetyczny/poznan. Następnie należy zapoznać się z ofertą firm od kątem posiadanych rodzajów diet, a także ich kaloryczności. Jeśli dane przedsiębiorstwo nie zapewnia konsultacji z dietetykiem to warto ja przeprowadzić na własną rękę. Dzięki temu uzyska się pewność co do kaloryczności posiłków jakie powinno się przyjmować