nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu bardzo często dotyczy osób starszych, które niejednokrotnie cierpią też na inne schorzenia i wymagają ciągłej opieki. Problem ten jest tak samo uciążliwy dla pacjenta, jak i dla osoby, która się nim opiekuje. Eliminowanie jego przykrych następstw wymaga bowiem podjęcia odpowiednich działań, które z jednej strony zwiększą poczucie komfortu chorego, a z drugiej zagwarantują bezpieczeństwo wrażliwej skórze pacjenta. W jaki sposób radzić sobie z NTM u osób starszych i chorych? Sprawdźmy, jakie rozwiązania warto zastosować i co zrobić, aby złagodzić przykre następstwa dolegliwości.

Opieka nad osobami cierpiącymi na NTM – co musisz o niej wiedzieć?

Problem z nietrzymaniem moczu bardzo często dotyka osób starszych. Zazwyczaj nie jest jedyną dolegliwością, z którą muszą się one zmagać. Wiele z nich ze względu na stopień zaawansowania procesu chorobowego jest zmuszonych spędzać czas wyłącznie w pozycji leżącej lub półleżącej. Opieka nad takimi osobami wymaga nie tylko dużego zaangażowania, ale też dobrej znajomości zasad postępowania. U takich pacjentów bardzo często bowiem dochodzi do bolesnych uszkodzeń skóry określanych mianem odleżyn, które powstają na skórze chorego na skutek jej ciągłego kontaktu z materacem. Ryzyko ich wystąpienia dodatkowo zwiększa się, jeśli pacjent cierpi również na NTM. Mocznik zawarty w moczu w sposób bardzo negatywny oddziałuje na skórę, jeśli pozostaje z nią w kontakcie przez dłuższy czas. Dlatego też nie wolno do tego dopuszczać. Tymczasem w zależności od charakteru problemu w efekcie nietrzymania moczu u chorego może dochodzić do upuszczania porcji moczu nawet kilkanaście razy w ciągu doby. Jak łatwo się domyślić, zapewnienie pożądanego poziomu suchości skóry pacjenta nie jest zadaniem łatwym. Na szczęście jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich środków – możliwym do zrealizowania.

Problem z nietrzymaniem moczu – walcz z nim skutecznie!

Problem z nietrzymaniem moczu wymaga zastosowania skutecznych rozwiązań, które nie tylko zapewnią skórze ochronę przed wilgocią, ale też w znacznym stopniu ułatwią opiekę nad chorym. Jednym z nich są pieluchomajtki, czyli produkty przeznaczone dla osób, które zmagają się z NTM. Tego rodzaju środki wyróżniają się wysokim stopniem chłonności, który chroni przed przeciekaniem, zapewniając skórze optymalny poziom suchości i poczucie komfortu. Łatwe w użyciu i niezwykle skuteczne, świetnie sprawdzają się w przypadku osób, u których nietrzymanie moczu ma charakter przewlekły. Mogą być stosowane nawet w przypadku upuszczania przez chorego dużych porcji moczu, a nawet niemal całkowitego opróżniania pęcherza. Aby zapewnić pacjentowi najlepszą ochronę, warto wybierać produkty najwyższej jakości, jak np. pieluchomajtki firmy TENA. Dzięki temu, że są dostępne w różnych rozmiarach i stopniach chłonności, można je idealnie dopasować do potrzeb chorego. Pomocne w tej kwestii z pewnością okażą się bezpłatne próbki produktów dostępne pod adresem https://www.tena.pl/bezplatna-probka.

Tekst partnera