Osocze bogatopłytkowe (PRP) wykorzystywane było w ortopedii  w celu przyspieszenia regeneracji chrząstki i naprawy ścięgien, wzrostu kości, zmniejszenia bólu. Terapia okazała się tak skuteczna, że sięgnęła po nią również medycyna estetyczna.

Tak rozpoczęła się rewolucja przywracająca do łask stosowanie w tej dziedzinie substancji, która nie byłaby obca organizmowi pacjenta. Ze względu na autologiczną naturę (odwirowane osocze, pozyskane z własnej krwi pacjenta), PRP nie tworzy reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii.

Angel PRP System polega na pobraniu od pacjenta niewielkiej ilości krwi, a później oddzieleniu od czerwonych krwinek naszego eliksiru młodości – osocza bogatopłytkowego –PRP. Osocze przygotowane przy pomocy stosowanego klinicznie Systemu Angel, pozwala uzyskać żądany, skuteczny klinicznie, poziom stężenia płytek krwi – najsilniejszy obecnie koncentrat na rynku.

Sekret terapii polega na możliwości skoncentrowania takiej liczby płytek krwi oraz zawartych w nich czynników wzrostu, że po aplikacji PRP w skórę następuje namnażanie różnych typów komórek i naprawa uszkodzonych tkanek. Najnowocześniejszy obecnie na rynku Komputerowy Separator Komórkowy Angel PRP System umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w liczbie ponad 2.800.000 w 1µl,  czyli 14 razy więcej niż wartość bazowa.

Proces naturalnej, biologicznej regeneracji przy użyciu własnego materiału pacjenta, dający długotrwały efekt, stanowi zasadniczą różnicę i ogromną przewagę w stosowaniu Angel PRP System w porównaniu z innymi terapiami, które albo paraliżują czasowo mięśnie twarzy, albo wypełniają skórę, co jednak umożliwia osiągnięcie jedynie przejściowych efektów.

Starzejąca się skóra traci elastyczność, ma obniżoną zdolność do zatrzymywania wilgoci, zawiera mniejsze stężenie kwasu hialuronowego i co najważniejsze, ma obniżony poziom kolagenu. Terapia regeneracyjna PRP jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą anti-aging, która stymuluje własny potencjał organizmu pacjenta do odbudowy tkanek. Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę, na zasadzie mezoterapii, umożliwia uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu. Terapia Angel System przynosi również zaskakująco pozytywne efekty w przypadku problemów z wypadaniem włosów, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Najważniejsze czynniki wzrostu, zawarte w płytkach koncentrowanych przez Angel PRP System:

– transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b: wspomaga wzrost matrycy pomiędzy komórkami;

– płytkowy czynnik wzrostu PDGF: stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie;

– naskórkowy czynnik wzrostu EGF: stymuluje wzrost i różnicowania komórek, tworzenie kolagenu;

– czynnik wzrostu fibroblastów FGF: stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych.

 Nadchodzi czas naturalnego piękna! Zamiast oddawać się w ręce chirurgów plastycznych otwórzmy się na nowe rozwiązania – razem z Angel PRP System zatrzymajmy młodość, wykorzystując potencjał własnego organizmu.