Po czym poznać, że facetowi zależy na związku
Zdjęcie autorstwa vjapratama z Pexels

Często kobiety mają problem w tym, aby rozpoznać, o co chodzi mężczyźnie. Czy z tym facetem mogą zbudować związek, czy tylko relację typu friends with benefits. Bardzo często nie umiemy też rozgryźć, czy podobamy mu się fizycznie, czy po prostu tylko nas lubi. Po czym poznać, że facetowi zależy na związku?

To, że podobasz się facetowi, nie znaczy, że pragnie związku

Warto przyswoić sobie tę zasadę, ponieważ wiele kobiet popełnia ten sam błąd myślowy. Zakładamy, że skoro podobamy się mężczyźnie pod kątem fizycznym, to z pewnością uda nam się stworzyć z nim związek. Po pierwsze, on może być zainteresowany tylko przygodnym seksem i takie sytuacje coraz częściej mają miejsce we współczesnym świecie, w którym młodzi mężczyźni boją się zobowiązań. Po drugie, on też może pragnąć związku, ale ten niekoniecznie okaże się dla nas źródłem szczęścia. W grę wchodzić mogą bowiem istotne różnice w podejściu do fundamentalnych wartości.

Po czym poznać, że facetowi zależy na związku? Mężczyzna zabiega o częste spotkania

Jeśli mężczyźnie zależy na związku, a nie tylko przygodnym seksie, będzie chciał ją lepiej poznać. Temu służą regularne spotkania, podczas których rozmawia się, a nie tylko idzie razem do łóżka. Zatem jeśli on nie dąży do seksu, ale do regularnych randek, możesz być dobrej myśli. Z pewnością nie szuka przygód.

On podkreśla, że jest singlem

Mężczyzna często nie wie, jak zawalczyć o kobietę i zakomunikować jej, że jest nią zainteresowany. W związku z tym może podkreślać, iż obecnie wiedzie życie singla. Np. on mówi, że nie ma z kim pójść na wesele, nie ma z kim wyskoczyć do kina etc.  Może w ten subtelny sposób dawać ci znać, że jest wolny i czeka, aż zaproponujesz mu swoje towarzystwo.

On zapamiętuje szczegóły z waszych spotkań

Jeśli mężczyzna zapamiętuje szczegóły z waszych spotkań, pamięta, że mówiłaś mu o tym, kiedy masz dentystę etc., to znaczy, że mu na tobie zależy. Faceci nie są dobrymi słuchaczami, zamieniają się w nich tylko wówczas, gdy starają się bliżej poznać kobietę, o której myślą poważnie.  Jeśli on pamięta także kolor twojego lakieru na paznokciach, to wiedz, że jest bacznym obserwatorem.

Prawi przemyślane komplementy

Istnieją dwa rodzaje komplementów. Pierwsze odnoszą się do twojej atrakcyjności fizycznej, on może stwierdzić, że masz piękne oczy, świetną figurę, niezwykły uśmiech, cudowne włosy etc. Nie oznacza to jednak, że pragnie związku. Komplementy o charakterze seksualnym prawią częściej mężczyźni szukający przygód. Natomiast facet, któremu na tobie zależy, stwierdzi, że miło spędza mu się z tobą czas, uwielbia twoje poczucie humoru czy zdecydowaną postawę.

Próbuje zarazić cię swoim poczuciem humoru

Facet, któremu zależy na kobiecie, pragnie ją rozweselić, poprawić jej humor, opowiadając żarty. Jeśli chce ją tylko zaciągnąć do łóżka, nie będzie sobie zawracał głowy takimi sprawami. Może bowiem dopiąć swego w duży prostszy sposób, bez nadmiernego nadskakiwania.

Po wspólnej nocy wciąż szuka kontaktu

Jeśli facet po wspólnej nocy zrywa kontakt, staje się trudno dostępny, to zależy mu tylko na przygodnym seksie. Gdy natomiast wciąż utrzymuje z tobą kontakt, proponuje kolejne randki i to nie w swoim mieszkaniu, lecz na mieście, możesz być dobrej myśli.