Zabieg liposukcji można połączyć z zabiegiem modelowania pośladków. Dzięki przemieszczeniu własnego tłuszczu z miejsc, w których jest go zbyt dużo w miejsca, w których będzie wyglądał znacznie korzystniej, wiele osób może bez obaw skorzystać z tej metody.

Wodna liposukcja

Wodna liposukcja z bezpośrednim wtryskiem do ciała polega na wykorzystaniu energii wody, która rozbija i wypłukuje tkankę tłuszczową. Tkankę tę można następnie wykorzystać w celu wypełnienia miejsc, które pacjent chciałby poprawić i wymodelować – np. do pośladków. Wodna liposukcja (water-jet assisted liposuction) to nowatorska i precyzyjna metoda.

Ten rodzaj liposukcji, w przeciwieństwie do klasycznej metody, nie powoduje rozerwania tkanek, uszkodzenia mięśni czy nerwów. Woda wypłukuje tłuszcz, ale pozostałe tkanki zostają nienaruszone. Dzięki jednoczesnemu wpłukiwaniu wody i wysysaniu tłuszczu pod skórą nie powstają nadmiary materiału do usunięcia, który mógłby powodować obrzęki czy mechaniczne uszkodzenia tkanki. Ilość miejsc wkłucia minimalizuje się, zabieg nie pozostawia blizn. Jednak główną zaletą tej metody jest możliwość wykorzystania usuniętej tkanki tłuszczowej do wypełnienia innych miejsc w ciele pacjenta.

Modelowanie pośladków własną tkanką tłuszczową

Pobrane podczas wodnej liposukcji tkanki zostają odpowiednio przygotowane do wszczepienia w pośladki. Zabieg w sumie trwa około 2-3 godzin, ale czasami wymagany jest dodatkowy zabieg, dzięki któremu modelowanie zostanie zakończone. Dzieje się tak, ponieważ podczas liposukcji część komórek tłuszczowych ulega zniszczeniu i nie wszystkie będą się nadawały do reimplementacji. Wodna liposukcja zmniejsza ilość uszkodzonych komórek, jednak czasami dodatkowy zabieg jest nieunikniony w celu osiągnięcia pożądanego efektu.

Wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej do modelowania pośladków to metoda bezpieczna – do ciała nie zostaje wprowadzona żadna substancja obca, jest więc pewność, że powikłania związane z zakażeniami nie wystąpią. Jednocześnie jednak każda operacja, mająca na celu zmianę kształtu pośladków, jest operacją ciężką i wymagającą poświęcenia od pacjenta w okresie rekonwalescencji. Pośladki po zabiegu nie będą pokryte bliznami, ponieważ kaniula, którą podawany będzie własny tłuszcz, jest średniej wielkości igłą. Jednakże nie da się uniknąć obrzęków i noszenia specjalnej bielizny uciskowej. Istnieje też ryzyko, że organizm sam wchłonie wszczepiony w pośladki tłuszcz.

Zabieg wszczepienia własnego tłuszczu, uzyskanego dzięki wodnej liposukcji, to operacja bezpieczna dla organizmu pacjenta. Jeśli jednak nie ma skąd pobrać własnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, trzeba będzie skorzystać z pomocy silikonowych implantów.

wodna liposukcja, modelowanie pośladków, water-jet assisted liposuction, reimplementacja komórek  tłuszczowych, modelowanie ciała, medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna, wszczepienie tłuszczu