Tak jak różne mogą być implanty wszczepiane, by powiększyć piersi, tak i różne są rodzaje implantów wszczepianych w pośladki. Wszczepienie implantów to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą powiększyć pośladków za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej.
Różne rodzaje implantów
Implanty wszczepiane w pośladki mogą mieć nie tylko różną wielkość – występują w trzech rozmiarach. Różnią się też wypełnieniem, kształtem i powłoką. W zależności od potrzeb pacjenta, lekarz dobierze podczas konsultacji odpowiedni rodzaj implantów, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie oczekiwanego efektu.
Implanty z silikonu twardego dają mniejsze ryzyko wycieku. Są to implanty najbardziej trwałe, wiele lat pozostaną w niezmienionej formie. Ich wadą jest niestety twardnienie z czasem następnie odkształcanie się. Jednak efekty początkowe są bardzo naturalne. Implanty te dają wrażenie jędrnego pośladka, są też znacznie bardziej wytrzymałe od implantów żelowych czy wypełnionych solą fizjologiczną. Implanty żelowe i wypełnione solą fizjologiczną są mniej wytrzymałe i ich powierzchnia może ulec przerwaniu, powodując wylanie się zawartości do pośladka.
Różne kształty i powłoki
Tak, jak w przypadku kształtu piersi, również pośladki można wymodelować za pomocą różnych kształtów implantów. Pacjent ma do dyspozycji implanty okrągłe i owalne. Występują one również w różnych powłokach – gładkich i teksturowanych. Wyboru najlepszego rodzaju i kształtu pacjent dokonuje wspólnie z lekarzem. Wybierać można też w wielkościach i wagach.
Raz wszczepione implanty mogą zostać usunięte lub wymienione na nowe. Oba rodzaje operacji mają miejsce równie często, choć dzieje się to z różnych przyczyn. Usunięcie implantów spowodowane jest najczęściej powikłaniem pozabiegowym lub wyciekiem jego zawartości. Czasami pacjenci ciężko znoszą nie tylko sam zabieg, który jest bardzo wyczerpujący fizycznie i psychicznie, ale również sam fakt wszczepienia ciała obcego w swoje pośladki. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie implantów. Niestety, blizny pozabiegowe pozostają na całe życie.
Wymiana implantów na nowe, o innym kształcie czy rozmiarze, ma miejsce najczęściej po wielu latach od zabiegu. Stare implanty, wykonane zwłaszcza z trwałego żelu silikonowego, z czasem twardnieją i mogą się odkształcać. Pośladki tracą swój kształt i implanty trzeba wymienić.
Efekty po zabiegu
Lekarz może jedynie hipotetycznie określić, jak będą wyglądały pośladki po zabiegu wszczepienia implantów. Związane jest to z tym, że sama rekonwalescencja trwa kilka tygodni, dodatkowo jeszcze do pół roku należy nosić specjalną uciskową bieliznę. Dopiero potem można cieszyć się pięknymi pośladkami. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to operacja, której efekty będą widoczne do końca życia. Skóra pośladków z wiekiem będzie wiotczeć, również każde niekontrolowane przybranie na wadze spowoduje, że implanty zaczną wyglądać zupełnie inaczej, niż po zabiegu. Mimo to modelowanie pośladków tą metodą jest coraz popularniejsze.