Moda

Jakie filmy, programy o modzie warto znać?

programy o modzie

Zdjęcie autorstwa JESHOOTS.com z Pexels

W dzisiejszych czasach moda jest niejako wpisana w nasze życie. Czy chcemy, czy nie, mamy do czynienia ze zmieniającymi się trendami. Ich śledzenie nie jest obowiązkowe, jednak warto wiedzieć, co w temacie piszczało i piszczy, ponieważ tematyka ta jest niezwykle fascynująca, a filmy i programy o modzie wciągające.

Gdzie oglądać filmy i programy o modzie?

Telewizja odchodzi powoli do lamusa. Fakt, można znaleźć tam programy oraz filmy o modzie, jednak konieczne jest dostosowanie się do programu telewizyjnego. W dzisiejszych zabieganych czasach dużo lepszym i chętnie wykorzystywanym źródłem wiedzy i rozrywki jest internet. Filmy i programy o modzie w Player.pl dostępne są na żądanie, o każdej porze dnia i nocy. Możliwe jest obejrzenie nie tylko aktualnych, ale i przeszłych oraz premierowych odcinków. Platformami działającymi na podobnej zasadzie są także VOD TVP oraz Ipla, jednak programy o modzie grupy Discovery cieszą się szczególnym uznaniem odbiorców. Szukając atrakcyjnych miejsc z filmami oraz programami nie możemy zapomnieć o międzynarodowych platformach – Netflix, HBO GO czy Apple TV. Ciekawe filmy można znaleźć także na CDA, Rakuten TV oraz CHILI.

Jakie filmy, seriale o modzie warto znać?

Wszyscy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z filmami oraz serialami z modą w tle lub na pierwszym planie muszą obejrzeć kultowe produkcje, takie jak: „Diabeł ubiera się u Prady”, „Wyznania zakupoholiczki”, „Kwiat pustyni”, „Ocean’s 8”, „Śniadanie u Tiffany’ego” oraz „Seks w wielkim mieście”. Dobrym wyborem będą także filmy: „Pret-a-Porter”, „Cruella”, „Projektantka”, „Nić widmo”, „Jak ona to robi?”, musical „Zabawna buzia”, „Neon Demon”, „Szefowa”. O świecie mody w krzywym zwierciadle opowiadają szalone komedie „Brüno” oraz „Zoolander”. Warto jednak podkreślić, że to nie koniec doskonałych produkcji, a wiele scenariuszy do filmów o modzie napisało samo życie – biografie słynnych modelek, redaktorek, projektantów mody czy ikon stanowią wciągające, wzruszające historie. Warto zapoznać się z tytułami: „Yves Saint Laurent”, „Wrześniowy numer” opowiadający o losach Anny Wintour, „Iris”, czyli dokument o Iris Apfel, „McQueen”, „Gia” z fenomenalną Angeliną Jolie, „Dior i Ja” będący historią Rafa Simonsa – byłego dyrektora kreatywnego domu modowego Dior, „Coco Chanel”, „Dom Gucci” o upadku dynastii Gucci, „Halston”, „American Crime Story: Zabójstwo Versace”, „Bill Cunningham New York”, „Olivier Rousteing: Cudowne dziecko świata mody” czy „Roxanne Lowit – Magiczne chwile”.

17 najlepszych programów o modzie!

Filmy i seriale o modzie to jednak nie wszystko, co oglądać mogą osoby zafascynowane tym tematem. W sieci znaleźć można wiele godnych uwagi programów skupionych na tej tematyce. Jako pierwsze musimy wymienić kultowe już „Top Model”, które od wielu lat skupia miliony widzów przed ekranami telewizorów i komputerów. Na uwagę zasługuje także amerykańska wersja programu – „America’s Next Top Model”. Kolejnym ciekawym tytułem jest zdobywający popularność „Modni i modniejsi”, w którym 18 niezwykle utalentowanych projektantów z całego świata walczy o 250.000 dolarów oraz możliwość dalszego rozwoju w świecie mody. Warto zwrócić także uwagę na „The Great British Sewing Bee” skupiony na szyciu oraz „Project Runway”. Ciekawymi propozycjami są także: „Moda z bloga”, w którym w każdym odcinku 3 szafiarki walczą o stworzenie jak najlepszych stylizacji ocenianych przez profesjonalne jury, „Pojedynek na modę”, „Szaf mat”, „Związki z modą” czy „Przeszyj to sam” Wiele z nas zakochało się w programach o metamorfozach uczestniczek, takich jak „Czas na zmianę”, „Nowy wygląd, nowe życie” czy „Sablewskiej sposób na modę”. Wszystkim zainteresowanym tematyką mody ślubnej do gustu przypadną produkcje „Panny młode ponad miarę”, „Salon sukien ślubnych” i „Śluby świata”. A na zakończenie panom polecamy seans z kilkoma odcinkami „Ostatniej szansy” – programu o modzie męskiej.

Dodaj komentarz